Skocz do zawartości

złącze elastyczne


Alhazar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam problem. wczoraj starałem sie zrobić złącze elastyczne ponieważ już sie wyrobiło. tak jak seryjnie jest zrobione zespawałem ze sobą starą końcówkę złącza z kolektorem (wychodzi z silnika?) i po założeniu wszystko jest ok,nic nie dzwoni,nie puka ale bardzo duże wibracje przechodzą do środka i jedzie sie nim jak wozem drabiniastym. ZERO KOMFORTU. A do tego słychać turbinkę czego wcześniej nie było. Sam już nie wiem co może być powodem tego zjawiska? co zrobić żeby to zjawisko ustało? za pomoc z góry dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz zrozumiale czy wymieniłeś łącznik drgań czy nie :?: :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. nie wymieniłem złącza. tylko jedno mnie zastanawia. czy mogłem odwrotnie założyć obejmę (łączącą kolektor z silnikiem) na kolektorze i to powoduje takie drgania?! ponieważ po założeniu katalizatora,nie pasował on do takich dwóch pomocniczych otworów z drutami które (chyba) pełnią funkcje usztywniającą. musiałem nieźle sie namęczyć żeby je przykręcić a przy odkręcaniu nie było jakiegokolwiek problemu. mówimy tu o BMW E 46 2.0 D z 99r. a żeby sie dostać do tego dziadostwa to trzeba pól samochodu spod spodu rozebrać. wcześniej było już to robione w warsztacie w marcu ale nie wytrzymało długo ponieważ zauważyłem że mechanik dosłownie zrobił mały spaw na kołnierzu który wchodzi do katalizatora od złącza elastycznego. ja stary kołnierz usunąłem i zastąpiłem takiej samej długości rurka. złącze pracuje bez problemu,wygina sie,nie jest zrobione na sztywno. dlatego jutro odkręcę wszystko i przykręcę śrubkę po śrubce i może wtedy dojdę w czym rzecz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.