Skocz do zawartości

520 M50 padł aku - centralny i el szyby nie działają


maik87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakiś czas temu po 3 dniach postoju auta padł mi całkowicie akumulator, zero reakcji, kontrolki sie nawet nie zapaliły (aku 2 miesiące wczesniej kupione nówka 65Ah - stał na czuwaniu alarmowym przez ten czas 3 dni), wiec zapożyczyłem prąd od inengo auta w celu odpalenia (robiłem juz to wczesniej sporo razy jak miałem problemy ze starym aku i po odpaleniu zawsze było ok, wszystko działało). Po odpaleniu okazało sie że el szyby i centralny zamek całkowicie nie działąja. Przed rozładowaniem wszystko działało ok. Mecze sie z tym problem juz z 3 tygodnie, od tego czasu sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, napiecia na nich, bezpiecznik ten głowny przy aku 80A, przeczysciłem wszytskie styki przekazników i te styki wewnatrz nich, popodmieniałem obydwa moduły spod tylnej kanapy na inne z tymi samymi numerami, gniazda tez czyszczone i wd40 tez szło w ruch. Ostatnio sprawdziłem czy działają same silniczki od el szyby podpinając bezposrednio pod 12V wiec działaja, ale napiecie jakie idzie do nich z elektryki auta to jakies 10V, wiec gdzies zaczął gubic ten prąd albo jest jeszce jakis dodatkowy bezpiecznik?? chyba ze te moduły które podmieniłem tez były felerne, prosze o rade i pomoc... dodam ze alarm tez całkowice odłanczałem i dalej kaplica.. pomysłów brak, byłem u jednego elektryka magika to rozłożył ręce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.