Skocz do zawartości

wymiana oleju w skrzyni gm


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie jest mi ktos w stanie powiedziec tak konkretnie bez podawania angielskich plikow pdf czy mozna samemu wymienic olej w skrzyni bez np pompki cisnieniowej jak to powinno wygladac na co zwracac uwage tak jak do normalnego chlopa nie do mechanika od automatow..pozdro skrzynia gm zielona nalepka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
niestety nie na taka odpowiedz liczylem ale coz czekam dalej..

 

Znasz takie przysłowie? Umiesz liczyć, licz na siebie? Oczywiście nie mam na celu twierdzenia, że na forum nie znajdziesz pomocy, ale wybacz odpowiadanie po raz setny na pytanie, co do którego wystarczy :search: :search: i masz multum czytania :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A jesteś pewien, że masz skrzynkę GM? Z Twojego profilu wynika, że masz e46 w benzynce, a z tego co wiem, skrzynki GM były w dieselkach. Benzynowe beemki kulają się ze skrzyniami wyprodukowanymi przez ZF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jakbyś miał diesela to głowę dałbym sobie uciąć, że ETL 7045e, ale w benzynce? Równie dobrze możesz mieć zalany ETL 8072 :| Bez nr oleju z tabliczki na skrzyni nie pomogę :worried:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi powiedzial gosc w serwisie w katowicach tyle znalazl po numerze i on watpliwosci nie mial wiec nie wiem niestety nie mam mozliwosci bo pracuje we wrocku i tam jezdze innym samochodem a beata stoi pod katowicami i ciagly brak czasu..jak bede mial mozliwosc postaram sie zobaczyc ale to i tak nie zmieni faktu ze nie wiem jak sie za to zabrac i czy wogole zabierac..ech wynalazku mi sie zacvhcialo moglem kupic 2,8 takiego szukalem ale znalesc jakas fajna beemke prawie z cudem graniczy wszystko to zajechane albo bite masakra..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Jeśli nie wiesz jak się za to zabrać, to się nie zabieraj. Zaoszczędzisz parę stówek, a potem coś nie pójdzie tak i skrzynia Ci będzie wariować. Pogadaj z kolegą limited, on ostatnio sam zmieniał olej.

Ja na Twoim miejscu bym zakupił Texaco ETL 7045e (skoro po nr oleju taki wyskoczył w ASO) i podjechał do warsztatu wyspecjalizowanego w obsłudze ASB na wymiane oleju - np. http://www.auto-maxasb.pl albo http://www.asbpalka.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety wbrew pozorom nie jestto takie proste bo jak powiedzialem gosciowi w jednym warsztacie we wro ze przyjade ze swoimi czesciami to powiedzial ze jest problem bo jego pompka tyylko z beczki pompuje wiec odpada w tym warsztacie na robotniczej to nikt nic nie wiedzial nie byli mi w stanie powiedziewc ile za sama robocizne albo za czesci brak slow odnosnie obslugi w tym warsztacie zlecenie przyjmowaly babki ktore na kartce mialy wypoisane kilka samochodow ale np mojego silnika juz nie bylo ech stad wlasnie moje zainteresowanie wolalbym sam zrobic i wiedzoiec co mam a nie odstawiac gdzies i niewiadomo co.ps nie po numerze oleju a po vinie w serwisie mi znalazl ten olej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

http://www.asbpalka.eu

 

Przyjechałem z własnym olejem, trochę ponarzekał, że leję na własną odpowiedzialność "zabójcę skrzyń" czyli Texaco ETL 7045e :duh: :twisted2:

Olej wymieniony (koszt 60zł), zrobione już 18kkm od wymiany i jak hulało tak hula :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki na rzemieslniczej wlasnie:/ kawalek dalej maja instalacje gazowe to w tym warsztacie ttak niemilo mnie zaskoczyli..ale zobacze moze zadzwonie sprobuje ile sama wymiana a jeszcze jedno uszczelka i filtr w aso czy mozna np zamiennik w intercarsie kupic mi kumpel znalazl zamiennik jakis niemiecki po vinie wlasnie:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Heh, bo w tym warsztacie Palka to trzeba z szefem osobiście, bo z babkami to możesz co najwyżej o kolorze autka pogadać :lol: Za to słyszałem baaardzo dobre opinie o tym drugim fachowcu (z forum Merca, na którym też bywam :mrgreen: ) Ponoć solidny fachowiec, znający się na rzeczy i co najważniejsze nie wciska kitu jak co poniektórzy :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Chodziło mi o http://www.auto-maxasb.pl , a uszczelkę równie dobrze możesz kupić w ASO Opla :mrgreen: proś do skrzyni 5L40/5L50-E :cool2: Możesz też zamówić na alledrogo od tego użytkownika

 

http://www.allegro.pl/item486788534_bmw_e39_e46_z3_filtr_oleju_uszczelka_gm_5l40e.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym sie roznia te skrzynie ogladam wlasnie oferte tego uzytkownika i nie ma oczywiscie mojego modelu wyszczegolnionego :D czy jest ich tak malol ze ich nie uwzgledniaja czy po prostu moja skrzynia pasuje do ktoregos innego a ja nie wiem ktorego :D qrde powiem wam nigdy glupi nie bylem z takich spraw samochodowych ale to co sie dowiaduje teraz na temat tego mojego silnika i samochodu wogole to jakbym ledwie ze szkoly wyszedl do tego pierwszy automat i juz wogole :D najgorsze jest ze ile ludzi tyle wersji :D mialem kilka samochodow z beemek 2 is ki to byly auta proste w budowie dla mnie extra tylko niestety obie skasowane :( ale i tak nie moge sie wyleczyc z marki i kupilem trzecia:d myslalem z poczatku ze ta ktora kupuje to nowsza wersja is 4 gary 143 konie wiec podobnie a tu same niespodzianki :D ale i tak mi sie podoba ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.