Skocz do zawartości

problem z zapalaniem :( 320td


ryszard1717

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem z moim autkiem 320 td 150km 2002rok a wiec tak jak silnik jest zimny to pali od szczalu a jak sie zagrzeje to strasznie dlugo musze go krecic zeby zapalil :mad2: a jak troche ostygnie to pali od szczalu spodkal sie ktos z takim problemem prosze o poarde :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe kolego jak juz chcesz pomagac to pisz gdy juz wiesz...uwielbiam rady w stylu wiem co sie zepsulo----silnik sie zepsul wiec szukaj pod maską:D no ale byc moze dobrze dzwoni wiec rozwine wypowiedz wiec rysiu jest cos takiego jak czujnik temperatury plynu chlodzacego gdzie w zaleznosci od temp sterownik ustala czas grzania swiec zarowych np. powyzej 5 stopni czas ten jest bardzo malutki ponizej 5 stopni do 4 sekund itd. skoro nie pali dobrze tobie na cieplym tzn ze nie pali dobrze gdy nie ma podgrzewania przez swiece ale mimo ze nie grzeje to na cieplym powinien od kopa palic wniosek taki ze np komprecha juz niezbyt dobra pytanie w jakiej kondycji silnik. 2 opcja to moze analogia do usterek w 2,5TDS gdzie gdy powoli siadala pompa wtryskowa to bez dodadkowego grzanai cylindrow zaplon utrudniony...gdy na zimnym odpalasz pusci malego kopciucha?? na zimnym masz grzanie swiec co ulatwia rozruch na cieplym bez grzania widac sobie nie radzi a wiec moze byc ze neidomaga pompa lub wtrysk sterujacy lub pozostale...ja bym sprobowal sie wpiac w obwod swiec i podgrzac np 3-4 sek na cieplym silniku i zapalic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz dopatrzylem sie ze kolega rysiek ma inny silnik niz kolega grzechu...wiec prostuje o ile wiem jest juz to common rail (prosze mnie poprawic jesli sie myle) wiec pompy wtryskowej wtedy nie ma tak wiec zawezam do slabej komprechy lub niedomagajacych wtryskow

 

Pompy wtryskowej nie ma, za to jest pompa wysokiego ciśnienia podająca paliwo na listwę wtryskową. Jeżeli to nie czujnik, to bardziej bym się skłaniał do okolic listwy wtryskowej (regulator ciśnienia, czujnik ciśnienia). Możliwe że na ciepłym z jakiegoś powodu traci ciśnienie wtrysku. Słabe wtryski objawiały be się wcześniej dymieniem na czarno. W kompresję również wątpię, trochę za nowy silnik, a poza tym nie palił by lepiej na zimnym mimo grzania świec, bo przecież jak silnik ciepły to i komora spalania ciepła. Najlepiej odwiedzić komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienników to raczej nie ma, a po za tym nie pchał bym się w zamiennik. Mi padł regulator (to na drugim końcu listwy), to kupiłem orginał (innych nie było). moje kosztowało blisko 700 (chyba żebym czekał miesiąc to 600). Chyba trzeba zrobić tak: :cry2: i wydać te 4 stówki. Popytaj w kagerze i intercars oni czasem mają trochę taniej oryginały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.