Skocz do zawartości

520i vanos '95 aut. I need some help


ubott88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie. :D

 

Jakiś czas temu doradziliście mi kupno właśnie tej bumki

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images46.fotosik.pl/5/8f41299b3d2b0b99.jpg

 

Obecnie wygląda tak: (ma tylko lusterka takie jak powinny być :8) )

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images42.fotosik.pl/21/929190f7745e9f89.jpg

 

Zrobiłem przy niej już na prawdę dużo rzeczy.. I wpakowałem sporo kasy.

(Oleje, płyny, filtry, zawieszenie, lakiernik)

Jednak ciągle coś wychodzi.. I jestem zmuszony prosić was o pomoc, na pewno ktoś już to przerabiał. Aha z góry mówię, że szukałem na forum;p

 

1. Bekanie.

Mechanik mówił, że to tłumik, stwierdził, że ostatni mam dobry, tylko środkowy mam kupić i zrobić. tak zrobiłem i nic to nie dało. Jak auto stoi w miejscu np. na światłach to sobie beka co chwile, a nie stać mnie na wymiane całego tłumika.. teraz ten co kupiłem jest przyspawany na stałe do tego co był(ostatniego) a koszt ostatniego to 400 zł.. Czuć taki jakby podryg i słychać lekkie bekanie. nie wiem już co to może być :cry:

 

2. Brzęczenie...

Również sądziłem, że po wymianie tłumika (był w masakrycznym stanie) przestanie być słychać ten dźwięk. Również tylko jak stoję w miejscu, takie brzęczenie, ciężko określić z kąd dochodzi, tak jakby ze środka auta.

Dodam, że jak otworzy się maskę przy odpalonym silniku to nic tam nie beka ani nie brzęczy :duh:

 

3. Kupiłem na allegro lusterka nowszy typ i dałem do pomalowania razem z autem. Są już przykręcone, ale nie mam pomysłu jak wyjąć sam wkład ( w prawym jest coś uszkodzone, mechanizm działa ale coś jest ułamane w środku bo wkład jest luźny). W tych kwadratowych wiem, że wystarczyło przesunąć śrubokrętem od dołu okrągły plastik, ale w tych... nie dojde do tego nigdy sam.

 

narazie nic więcej mi do głowy nie przychodzi, może dlatego, że jest późna godzina, a dziś byłem 7 dzień w pracy w tym tygodniu.

Jednak przyznaje że Bumka to naprawdę jest kasochłonne auto, maskara.

 

Aha, no właśnie, pali jak smok. przyznaje że mam ciężką nogę, ale podchodzi pod 20 litrów, może powinienem coś sprawdzić, może coś jest nie tak..

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia jutro, choć to je**ny poniedziałek.

 

Mateusz :lol: [/img][/b]

Edytowane przez ubott88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: :shock: fajnie wygląda, dobra robota. czytałem kiedyś twje posty na temat tego auta. co do bekania i lusterek to nie wiem, nie spotkałem się z czymś takim, ale brzęczenie przerabiałem, objawy były jak opisałeś, okazało się że brzęczenie pochodzi ze środka środkowego tłumika, kawałek blaszki po prostu się w nim oderwał i latał w nim w środku, skoro piszesz że wymieniłeś środkowy to może w katalizatorze albo w ostatnim coś lata, najlepiej wjechać na kanał i na odpalonym silniku lecieć wzdłuż wydechu, może też gdzieś obciera i masz rezonans. ciężko powiedzieć na odległość. pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Kolego z tym spalaniem to przesada.Sparwdż sonde lambda to pierwszy krok jeżeli chodzi o nadmierne spalanie a 20l :shock: to przesada na 520.Brzeczenie zazwyczaj wina katalizatora.Wjedz na kanał i postukaj w środkowy tłumik na zgaszonym silniku.Chyba że objemka przerdzewiała i lata zwróć na to uwagę.Bekać to można po piwie :twisted2: ale żeby samochód pierdział i bekał tego nie słyszałem.Na poważnie pewnie dziurawy tłumik pozdro
dresta30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi, te lekkie podrygi co jakiś czas i brzęczenie, to tak jak piszecie z pewnością tłumik. ale czy może to być tylko środkowy albo ostatni? czy 'pierwszy' też??

 

pomimo ceny tego auta jest naprawdę spoko, jeżdżę już kilka miesięcy i nie narzekam. pali na dotyk, wszystko działa.. spalanie daje trochę po kieszeni, ale zależy co kto lubi. z tymi 20 litrami trochę przesadziłem, ale 15-16 to norma, a jak się spiesze to z 2 litry więcej;p

 

ps.

nie chce mi się wierzyć że nikt tu nie wie jak wyjąć wkład z tego lusterka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co znaczy "beka" Opisz ten dźwiek dokładniej, jeżeli raz na jakiś czas, w pracy silnika pojawia się takie ala zawieszenie i towarzyszy temu strzał w wydech, to przyczyn szukałbym w zapłonie.

 

2. Brzeczeć może wiele elementów. Może to być przegroda w którymś z tłumików, lub też osłony termiczne wydechu. Często w e34 brzęczą przednie osłony przy drążku kierowniczym. Mocowania są dość delikatne i z wiekiem puszczają.

Wysypany katalizator raczej będzie gulgotał tzn wydawał odgłos zbliżony do gotującej się wody w czajniku.

 

3. Musisz ustawić lusterko pod kątem, np max do góry i w lewo, tak aby w prawym dolnym rogu zrobiła się szczelina, tam władasz paluchy i zaczynasz delikatnie podważać.

Wkład lustra siedzi na wcisk. Przed wyjęciem warto podgrzać opalarką lub suszarką do włosów, a lepiej zejdzie.

Polecam wkłady asferyczne, do kupienia na allegro. Znika martwe pole.

 

PS następnym razem lepiej tytułuj wątek :nienie:

Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi, te lekkie podrygi co jakiś czas i brzęczenie, to tak jak piszecie z pewnością tłumik. ale czy może to być tylko środkowy albo ostatni? czy 'pierwszy' też??

 

już dobrze nie pamiętam bo dawno nie byłem w kanale pod autem, ale wydaję mi się że najpierw jest katalizator, potem środkowy i końcowy tłumik, jeśli się mylę to poprawcie. pisząc "pierwszy" tłumik miałeś na myśli katalizator? jeśli tak to może to być również wina katalizatora, ale bez sprawdzenia na żywo nie dojdziesz który. wg mnie trzeba włazić pod auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.