Skocz do zawartości

Bezkarnie odłączyć webasto?


limited

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. I tak nie działa, jedynie mieli płynem w obiegu - nie odpala, ostatnio rozładował mi się przez to aku.

Czy ktoś odłączył to ustrojstwo i może napisać co i jak?

Czytałem na tym forum sporo na temat webasto ale raczej ludzie chcą "doprogramować" niż odłączać...:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz lewe przednie koło te od kierowcy odpinasz część nadkola to jest na zatrzaskach i w ten sposób zobaczysz webasto. Wyjmij wtyczkę i za izoluj ja szczelnie. I to wszystko. Oczywiście później poskładać.

 

Komp potem nie wywala żadnych błędów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz lewe przednie koło te od kierowcy odpinasz część nadkola to jest na zatrzaskach i w ten sposób zobaczysz webasto. Wyjmij wtyczkę i za izoluj ja szczelnie. I to wszystko. Oczywiście później poskładać.

 

Komp potem nie wywala żadnych błędów ?

 

 

ja odpiołem bezpiecznik jak mi webasto nie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Limited, gdybys przypadkiem szukal dobrych fachowcow od Webasto, polecam HVAC z Gliwic, ul. Pszczynska. Znaja sie na rzeczy, podjedz do nich na diagnoze komputerowa, moze to jakas blachostka. Jezdzac zima bez webasto bedziesz mial wiecznie niedogrzany silnik, a samo zagrzanie do optymalnej temp pracy bedzie o wiele dluzsze... Sa moim zdaniem najlepsi na Slasku w te klocki, mnie odblokowali padnieta plyte sterujaca za 200zl, ASO chcialo za nowa ponad 3 tys!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limited, gdybys przypadkiem szukal dobrych fachowcow od Webasto, polecam HVAC z Gliwic, ul. Pszczynska. Znaja sie na rzeczy, podjedz do nich na diagnoze komputerowa, moze to jakas blachostka. Jezdzac zima bez webasto bedziesz mial wiecznie niedogrzany silnik, a samo zagrzanie do optymalnej temp pracy bedzie o wiele dluzsze... Sa moim zdaniem najlepsi na Slasku w te klocki, mnie odblokowali padnieta plyte sterujaca za 200zl, ASO chcialo za nowa ponad 3 tys!

 

Dzięki. Daleko nie mam, zadzwonię.

Mówisz że webasto w zimie cały czas dogrzewa?

U mnie próbowało się włączać nawet jak silnik był gorący. Po włączeniu zapłonu zaczynało mielić wodę w obiegu tylko nie odpalało, wyłączało się po obniżeniu żądanej temperatury na klimatroniku. Na 100% nie mam ogrzewania postojowego, jak jeszcze działał wyświetlacz to sprawdzałem, mam tylko przewietrzanie więc nie wiem co to webasto tam świrowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze za bardzo brne w przyszlosc ale tak na wszelki wypadek webasto lub ogolnie uklad do dogzewania silnika pasuje od audi i vw.Ja kupilem kiedys z rozbitym calym ukladem i nigdzie nie moglem dostac i okazalo sie ze od tych aut jest identyczna i o polowe tansza.Pozdrawiam :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Moze za bardzo brne w przyszlosc ale tak na wszelki wypadek webasto lub ogolnie uklad do dogzewania silnika pasuje od audi i vw.Ja kupilem kiedys z rozbitym calym ukladem i nigdzie nie moglem dostac i okazalo sie ze od tych aut jest identyczna i o polowe tansza.Pozdrawiam :cool2:

 

Zgadza się bo producentem jest WEBASTO a nie BMW :norty: Mamy w piątkach przeważnie Thermotop C, o takie

 

http://www.skylark.pl/pokaz-przedmiot-68.html

 

Limited, jak zapewne doskonale wiesz nowoczesne silniki diesla z systemem Common Rail charakteryzują się bardzo wysoka sprawnością, jednakże ceną za to jest bardzo mała ilość ciepła odprowadzanego do wnętrza silnika, która służy zarówno do ogrzewania wnętrza jak i silnika pojazdu. W chwili gdy temperatura spada do niskich temperatur powstaje problem niedogrzania, wówczas silnik bardzo długo nagrzewa sie do optymalnej temperatury pracy, potrafi to trwać nawet 15-20 minut, w tym czasie komfort wewnątrz samochodu jest nieprzyjemnie niski. Webasto działa jako dogrzewacz, który uruchamia się automatycznie w chwili kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej 5 st. C. i ogrzewa silnik dzięki czemu silnik i wnętrze pojazdu nagrzewają się dużo szybciej. Dzięki temu znacząco spada zużycie paliwa i silnika :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem, czyli dogrzewacz pracujacy - hmmm, niezbyt dokladnie tak jak trzeba. Bylem juz w warsztacie Webasto / Eberspacher, gdzie przeczyszczono caly uklad - sporo syfu, jednakze na kontrole ukladu sterujacego odeslano mnie do ASO. Czy w rejonie Wawy (Piaseczna) jest jakis sprawdzony warsztat (w polecanych warsztatach nie znalazlem nic o Webasto - raczej tylko mechanika) gdzie ktos z glowa na karku i za rozsadne pieniadze zrobilby porzadek z tym ukladem?

Z gory dzieki.l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limited, jak zapewne doskonale wiesz nowoczesne silniki diesla z systemem Common Rail charakteryzują się bardzo wysoka sprawnością.......

 

Tak, czytałem o tym trochę. Pewnie będę to chciał uruchomić, teraz jednak odłączyłem bo jak pisałem powodowało jedynie denerwujące odgłosy. Wygląda na to że mam uszkodzoną elektronikę sterującą - webasto nie powinno się włączać gdy jest ciepło, a u mnie "chciało" pracować niezależnie od temperatury. Tak czy inaczej do tej pory nie miałem okazji przekonać się jakie są korzyści :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odłączeniu wtyczki komp nie wywala żadnych błędów bez obaw.

 

Już zdążyłem sprawdzić wczoraj ale dzięki. Tak czy inaczej chyba warto to naprawić. Teraz (chłodniej a nie że bez webasto) potrzebuję przejechać z 5 km zanim się nagrzeje. W zimie może być jeszcze dłużej i jak pisze voshon zimno w aucie a tego bym nie chciał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.