Skocz do zawartości

Problem ze złożeniem elektrozaworu


slamaker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze złożeniem tego elektrozaworu. Nie wiem co zrobić z tymi wystającymi drucikami. Nie widać na nie wejścia w obudowie górnej (jak na zdjęciu) a w obudowie dolnej(brak zdjęcia) widać na te dwa druciki wyżłobione rowki, lecz nie widać żadnych styków które przekazywałyby napięcie. Ktoś wie jak to ma być poprawnie złożone ? :shock:

 

Zdjęcie poniżej:

http://republika.pl/slamaker/elektrozawor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wydłubac ten silikon z tego miejsca gdzie wchodziły przewody aż do miejsca gdzie będą przylutowane do gniazdka! ja robiłem to samo u siebie, musisz zrobić to z dużą cierpliwośćią i ostrożnością!!!

są dwie cewki z których po jednym przewodzie jest przylutowane do środkowego bolca jako masa a pozostałe przewody przylutowujesz od prawego zaworu do prawego bolca i lewego zaworu do lewego bolca gniazda! potem zakleisz to silikonem

ja u siebie dodatkowo przewijałem całą cewkę bo drut mi przegnil po dostaniu sie płynu! każda cewka powinna mieć opór około 18 ohm jeśli nie ma przejścia to jest uszkodzona i trzeba zmienic drut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak złożyłeś to podłącz pod akumulator i zobaczysz czy działa!

masa do środkowego i plus do zewnętrznego prawego lub lewego na zmianę! powinny trzaskać elektromagnesy i po podaniu napięcia zawór powinien byc zamknięty! jak nie masz zasilania to wystarczy zwykły miernik na którym też zobaczysz sprawnośc cewki zaworu każda powinna miec 18 ohm a jak zmierzysz na dwóch zewnętrznych bolcach to opór sie zsumuje i wyjdzie coś około 32 ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.