Skocz do zawartości

330d nie działa centralny z kluczyka


boloxox1

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, jak w temacie nie działa centralny z kluczyka, przekopałm całe forum ale nic nie znalazłem na temat gdzie znajduje się w samochodzie moduł central. zamka (E46 330d 2000r), próbowalem kodować kluczyk tak jak ktoś to pisał na forum ale nie pomaga, otworzyłem kluczyk, sprawdziłem akumulator w nim jest ok. nie wiem co mam czynić dalej, myślę że kluczyk jest ok, niestety drugiego nie posiadam, pomóżcie w jaki kolwiek sposób, ma ktoś jakieś pomysły w tym temacie? z góry dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób otworzyłeś kluczyk?

ja cos swojego nie mogę otworzyć

 

Bo on ma stary model kluczyka ( 2000r ) - ten jest na bateryjkę i jest rozbieralny

 

Ty natomiasz masz nowy model kluczyka ( po lifcie ) - na akumulator - i ten jest nierozbieralny. Znaczy możesz go sobie rozebrać, lecz w naturalny sposób już go nie złożysz. Trzeba go rozciąć (najlepiej skalpelem) a przy składaniu tylko na klej. Nieumiejętne lub zbyt mocne rozcięcie spowoduje zniszczenie kluczyka.

Natomaist po co go rozbierać - tego nie wiem. Akumulatorka i tak nie wymienisz....

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomniało mi sie cosik :D zanim przestał działać kluczyk kilka razy otwierała sie samoczynnie szyba w klapie (mam touringa) musiałem zamykać od środka przyciskiem wszystkie dżwi bo myślałem ze mnie trafi jak kilka razy musiałem zatrzymywać samochód, wysiąśdź, zamknąć szybe, wystartować, znowu zatrzymać, wysiąśdź, zamknąć itd :duh: , może to ma jakiś związek z tym posranym centralnym :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na woim miejscu to otworzyłbym tylną klapę... później dobrał się do kabli między klapą a budą (konkretnie to zdjąłbym gumę która je osłania) i sprawdziłbym, czy kable nie popękały i nie robią na przykład zwarcia...

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

napewno masz akumulator - skoro ja mam samochód starszy i mam akumulator. są pewne postepy w szukaniu awarii: kluczyk napewno ok. , wzmacniacz pod spoilerem ok. kabel pomiędzy wzmacniaczem a modułem komfortu ok. sam moduł raczej ok (przynajmniej na kompie nie wykauje jakichkolwiek usterek i sygnały z kluczyka widoczne są na oscyloskopie). jedyne co nie pasuje to to że kalpa bagażnika zamknięta - komp. pokazuje że zamknięta, a w innym miejscu że otwarta ??????

czy są dwa czujniki zamknięcia klapy bagażnika????? (nie chodzi mi o szybe - tu jest ok) a jak otwarta jest klapa to centralny z pilota nie działa :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.