Skocz do zawartości

Alu ramki - jak złożyć zegary?


hary66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Założyłem alu ramki na zegary. Zegary rozbierałem bardzo delikatnie i na pewno nic nie ułamałem, ale po złożeniu okazało się że nie działają przyciski kasowania licznika dziennego i zmiany czasu. Prawy przycisk ustawia czas obrotami w prawo i lewo, ale nie reaguje na wciskanie -podobnie jak lewy przycisk. Mikrowłączniki są jak by 3 mm niżej niż poziome kołeczki popychaczy. Czy tam przypadkiem nie było czegoś pomiędzy czarnym popychaczem a mikrowłącznikiem? Może jednak coś zgubiłem. Czy ktoś z Was to pamięta bo widziałem że wiele osób te ringi zakładało? Wszelkie uwagi mile widziane. 320D,99r. Wrzuciłbym fotki ale prawdę mówiąc jeszcze nie umiem.

Pozdrawiam Hary.

Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wczoraj bawilem sie w to samo ale efekt taki ze u mnie wszystko dziala. Prawy przelacznik ustawia zegar czyli reaguje na lewo i prawo krecenie. Zauwaz ze na koleczku masz krzyzyk ktory jak przekrecisz w prawo naciska taki plastik w liczniku ktory naciska mikrostyk. jest tak samo dla krecenia w lewo. ten patyczek od naciskania ma taki wystajacy haczyk on sluzy do wciskania mikrostyku. wiec podsumowujac prawy koleczek obsluguje 3 mikrostyki i na rozebranym liczniku musisz tak poustawiac koleczek by obslugiwal wszystkie:) moze przy rozbieraniu ci sie przekrecil i nie wskoczyl na pozycje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba muszę kupić następny licznik na części bo u mnie nie ma żadnych haczyków - jednak musiałem go ułamać.

Czy ktoś orientuje się, czy w starszych modelach (tańsze liczniki) były takie same kołeczki?

Pozdrawiam Hary

Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum przeglądam od 2006 roku a zegary popsułem w czwatrek. Do poniedziałku przeczytałem chyba wszystko, blo o sztukowaniu, klejeniu, ale nie było o wystającym haczyku. Taka mała rzecz a cieszy. Jak skleję to zrobię fotkę bo na bank następni też połamią.

Pozdrawiam, Hary

Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.