Skocz do zawartości

Zółte tablice a odsprzedaż


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam taki problem kupiłem auto z Niemiec do 2,0ltra pojemność i chcę go sprzedać, a nie mam firmy. Jakie mam wyjścia by mnie to jak najtaniej wyszło bez zbędnego załatwiania? Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

 

1. Jeśli kupiłeś auto na żółtych blachach/ i nie ma adnotacji o zmianie właściciela, oraz masz "czystą umowę" z niemcem to spokojnie wpisujesz dane nowego przyszłego właściciela oraz poprawną date sprzedaży i nic nie płacisz. Stajesz się w tym przypadku "handlarzem" (posrednikiem).

 

2. Jeśli kupiłeś auto na czerwonych blachach i widniejesz w brieffie jako kolejny właściciel to niestety będziesz musiał najpierw zarejestrować auto na siebie aby je potem odsprzedać, gdyż jeśli sprzedasz auto bez uprzedniej rejestracji w Polsce zapłacisz podwójna akcyzę (wartość auta zostanie pomniejszona o kwotę pierwszej akcyzy).

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam żółte tablice. Ale z umową to musiałbym później Panu z Niemiec dostarczyć umowę z osobą która ode mnie kupiła? Może być tak, ze on będzie miał uzupełnioną umowę ze mną a ja pozostawię obszar kupującego pusty i wypełnię na kupującego ode mnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś auto na czerwonych blachach i widniejesz w brieffie jako kolejny właściciel to niestety będziesz musiał najpierw zarejestrować auto na siebie aby je potem odsprzedać
Nie musi, mógł być np. tylko przewoźnikiem stąd jego dane w BRIEF.

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na obydwu umowach może być inny kupujący ? Nikt tego nie weryfikuje później. Mogę z w pełni wypełnioną umową przejechać przez granicę?
Ponieważ nikt tego NARAZIE specjalnie nie weryfikuje (ja nie znam takiego przypadku) wszyscy piszą sobie teraz takie umowy jak im pasuje. W razie ewentualnej weryfikacji będzie duży problem - decyzja należy do Ciebie.

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na granicy też tego nikt nie sprawdza? Mam pytanie a jakby zrobić umowę między mną a kupującym osobną, a ceny na umowach na moją niekorzyść, że np. straciłem albo niewiele zarobiłem? Będę musiał opłacać coś gdzieś i czy to dopuszczalne jest? Ma to jakieś poważniejsze minusy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na granicy też tego nikt nie sprawdza? Mam pytanie a jakby zrobić umowę między mną a kupującym osobną, a ceny na umowach na moją niekorzyść, że np. straciłem albo niewiele zarobiłem? Będę musiał opłacać coś gdzieś i czy to dopuszczalne jest? Ma to jakieś poważniejsze minusy ?
Na granicy nie ma kontroli. Umowę z Tobą może ktoś spisać ale tylko wtedy gdy zrobisz opłaty celno skarbowe na siebie (choć też są wątpliwości prawne co do słuszności wymagania tego obowiązku).

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi, mógł być np. tylko przewoźnikiem stąd jego dane w BRIEF.

 

I potem wg ustawy o podatku akcyzowym jako właściciel pojazdu, który kupił go w EU i odsprzedał następnie w Polsce bez uprzedniej rejestracji powinien zapłacić podatek akcyzowy.

 

Ustawa z dnia 23 stycznia 2004 r. o podatku akcyzowym:

Art. 80 Akcyzie podlegają samochody osobowe niezarejestrowane na terytorium kraju, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

 

2. Podatnikami akcyzy od samochodów są:

 

1) podmioty dokonujące każdej sprzedaży samochodu osobowego przed pierwszą jego rejestracją na terytorium kraju;

2) importerzy i podmioty dokonujące nabycia wewnątrzwspólnotowego.

 

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi, mógł być np. tylko przewoźnikiem stąd jego dane w BRIEF.

 

I potem wg ustawy o podatku akcyzowym jako właściciel pojazdu, który kupił go w EU i odsprzedał następnie w Polsce bez uprzedniej rejestracji powinien zapłacić podatek akcyzowy.

 

Ustawa z dnia 23 stycznia 2004 r. o podatku akcyzowym:

Art. 80 Akcyzie podlegają samochody osobowe niezarejestrowane na terytorium kraju, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

 

2. Podatnikami akcyzy od samochodów są:

 

1) podmioty dokonujące każdej sprzedaży samochodu osobowego przed pierwszą jego rejestracją na terytorium kraju;

2) importerzy i podmioty dokonujące nabycia wewnątrzwspólnotowego.

 

 

Pzdr,

Mam na myśli sytuację gdy umowa sporządzona jest na Niemca a w papierach niemieckich widnieją dane Polaka (tak robią gdy bierze się tablice z czerwonym paskiem). Spójrz na tłumaczenia dokumentów tam jest wyraźnie napisane, że osoba której dane są podane w BRIEF i dowodzie rejestracyjnym wcale nie musi być właścicielem auta. Mogłem wysłać kolegę po auto wziął tablice czerwone i jego dane pojawiły się w papierach jako przewoźnika ale to ja kupiłem auto od Niemca ...

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że osoba której dane są podane w BRIEF i dowodzie rejestracyjnym wcale nie musi być właścicielem auta. Mogłem wysłać kolegę po auto wziął tablice czerwone i jego dane pojawiły się w papierach jako przewoźnika ale to ja kupiłem auto od Niemca ...

 

Wiesz - punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Jeśli urzędas przyjmnie takie tłumaczenie to OK. Każdą ustawę idzie obejść ( a jeśli nie każdą to większość ) i handlarze sprowadzający auta na czerwonych blachach pewnie tez mają jakieś swoje wytłumaczenia dlaczego widnieją w papierach a nie zapłacili akcyzy.

 

Natomiast tutaj kolega ma żółte blachy - więc nie powinno być zadnego problemu oprócz tego, iż umowę należałoby spisać na niemca i przyszłego właściciela. Wątpię aby ktoś weryfikował umowę - tymbardziej że niemiec nie ma obowiązku jej archiwizować.

 

Pzdr,

 

 

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam żółte tablice. Ale z umową to musiałbym później Panu z Niemiec dostarczyć umowę z osobą która ode mnie kupiła? Może być tak, ze on będzie miał uzupełnioną umowę ze mną a ja pozostawię obszar kupującego pusty i wypełnię na kupującego ode mnie?

Umowę możesz na kolanie napisać podczas jazdy z tym ze :

jeżeli masz z Właścicielem umowę napisana na twoje dane osobowe , a nowa umowę napiszesz na kogoś innego z zachowaniem danych osobowych sprzedawcy od którego zakupiłeś Pojazd to tym samym zaciskasz se pętle na szyi.

Procedej przeniesienia pojazdu na nowego wlasciciela w DE :

 

wedle UK w DE odpowiedzialność prawna ponosi poprzedni właściciel do momentu ponownej rejestracji pojazdu na inne dane osobowe.

wyjątek:

przedłożenie poprzez właściciela w UK DE umowy o zbyciu pojazdu tym samym w UK zostaje odnotowane zmiana danych osobowych co do odpowiedzialności prawnej.

przykład:

Pan K w PL zakupi od ciebie pojazd dokona przestępstwa w którym zostanie użyty w/w pojazd tym samym zostaje wszczęte postępowanie wyjaśniające w jakich okolicznościach został nabyty w/w pojazd i okazuje sie ze Pan K nabył pojazd wedle umowy od właściciela z DE i tym samym może powstać zapytanie do DE wyjaśniające a tym samym może sie wszystko sypnąć , wszystko zależy na jaka skale było dokonane przestępstwo, gorzej jak Pan K wskaże ciebie jako sprzedawce to celem wyjaśniającym co powiesz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam żółte tablice. Ale z umową to musiałbym później Panu z Niemiec dostarczyć umowę z osobą która ode mnie kupiła? Może być tak, ze on będzie miał uzupełnioną umowę ze mną a ja pozostawię obszar kupującego pusty i wypełnię na kupującego ode mnie?

Umowę możesz na kolanie napisać podczas jazdy z tym ze :

jeżeli masz z Właścicielem umowę napisana na twoje dane osobowe , a nowa umowę napiszesz na kogoś innego z zachowaniem danych osobowych sprzedawcy od którego zakupiłeś Pojazd to tym samym zaciskasz se pętle na szyi.

Procedej przeniesienia pojazdu na nowego wlasciciela w DE :

 

wedle UK w DE odpowiedzialność prawna ponosi poprzedni właściciel do momentu ponownej rejestracji pojazdu na inne dane osobowe.

wyjątek:

przedłożenie poprzez właściciela w UK DE umowy o zbyciu pojazdu tym samym w UK zostaje odnotowane zmiana danych osobowych co do odpowiedzialności prawnej.

przykład:

Pan K w PL zakupi od ciebie pojazd dokona przestępstwa w którym zostanie użyty w/w pojazd tym samym zostaje wszczęte postępowanie wyjaśniające w jakich okolicznościach został nabyty w/w pojazd i okazuje sie ze Pan K nabył pojazd wedle umowy od właściciela z DE i tym samym może powstać zapytanie do DE wyjaśniające a tym samym może sie wszystko sypnąć , wszystko zależy na jaka skale było dokonane przestępstwo, gorzej jak Pan K wskaże ciebie jako sprzedawce to celem wyjaśniającym co powiesz ???

 

 

jesli niemiec wymelduje auto to ma juz je z glowy jest to u nich traktowane tak jakby bylo wycofane z ruchu,wiec nijak ma sie do tego to ze ma za nie odpowiadac?

 

dane z zoltych tablic nie sa nigdzie umieszczane w rejestrach niemieckich

*****************


Sprzedam e90 320d 163km , wiecej info na PW


http://files.tinypic.pl/i/00648/l0zon5mzpefi_t.jpg


*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jesli niemiec wymelduje auto to ma juz je z glowy jest to u nich traktowane tak jakby bylo wycofane z ruchu,wiec nijak ma sie do tego to ze ma za nie odpowiadac?

 

dane z zoltych tablic nie sa nigdzie umieszczane w rejestrach niemieckich

 

Szanowny użytkowniku jak nie masz pojęcia to sie nie wypowiadaj , żółte tablice możesz nawet na przyczepę zawiesić i nic nie ma to wspólnego z sprzedażą i ewidencja pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jesli niemiec wymelduje auto to ma juz je z glowy jest to u nich traktowane tak jakby bylo wycofane z ruchu,wiec nijak ma sie do tego to ze ma za nie odpowiadac?

 

dane z zoltych tablic nie sa nigdzie umieszczane w rejestrach niemieckich

 

Szanowny użytkowniku jak nie masz pojęcia to sie nie wypowiadaj , żółte tablice możesz nawet na przyczepę zawiesić i nic nie ma to wspólnego z sprzedażą i ewidencja pojazdu.

 

przeciez jasno napisalem ze nie sa umieszczane w zadnych rejestrach - nie rozumie o co sie czepiasz?

*****************


Sprzedam e90 320d 163km , wiecej info na PW


http://files.tinypic.pl/i/00648/l0zon5mzpefi_t.jpg


*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jesli niemiec wymelduje auto to ma juz je z glowy jest to u nich traktowane tak jakby bylo wycofane z ruchu,wiec nijak ma sie do tego to ze ma za nie odpowiadac?

zaznaczony tekst nie jest prawda/zwolnienie odpowiedzialnosci jest rozumowana na dwa sposoby: zarejestrowanie na inna osobe/przedlozenie umowy o sprzedazy Auta w UK DE.

dane z zoltych tablic nie sa nigdzie umieszczane w rejestrach niemieckich

 

Szanowny użytkowniku jak nie masz pojęcia to sie nie wypowiadaj , żółte tablice możesz nawet na przyczepę zawiesić i nic nie ma to wspólnego z sprzedażą i ewidencja pojazdu.

 

przeciez jasno napisalem ze nie sa umieszczane w zadnych rejestrach - nie rozumie o co sie czepiasz?

 

 

To co mam uczynić przy odsprzedaży? Umowę ze mną napisać i wpisać ceny zbliżone czy jak?

to za ile i komu sprzedaż to jest twoja sprawa ale fałszowanie umowy kupna /sprzedaży jest Karalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.