Skocz do zawartości

wymiana filtra paliwa


rudzik

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum, na wstępie witam wszystkich serdecznie :wink:

Z tego co widzę, minęło kilka miesięcy od pytania Khazara, a nadal nie doczekał się odpowiedzi... A mnie nurtuje dokładnie to samo pytanie: Gdzie jest kurde filtr paliwa??

W sieci widzę zdjęcia filtra pod osłonami, pod podłogą....Ale to nie w mojej 520i...Wiem, że jest. Mam kupiony tylko na warsztacie nikt nie może go znaleźć. Przeszukiwałem forum i również oprócz opisu technicznego nic nie znalazłem. Czy może ktoś w końcu jasno i łopatologicznie wyjaśnić/ wrzucić zdjęcie, gdzie jest ten filtr? Bo już nie wiem, czy wyjmować kanapę, ściągać boki bagażnika, odkręcać tylne koło i nadkole, czy szukać go w baku...Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki... Ponieważ nikt nie kwapi się odpowiedzieć, dla następnych szukających pragnę podzielić się wiedzą, którą uzyskałem dziś w serwisie BMW.

Otóż w E60 520i filtr paliwa jako taki nie występuje. Tzn. jest ale tylko w formie gęstego sitka w pompie paliwa, w baku. Czasem błędnie nazywany filtrem paliwa jest tylko filtr z węglem aktywnym w układzie odpowietrzenia układu paliwowego i znajduje się on z tyłu po prawej stronie w okolicy wlewu paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam.

Chciałem odświeżyć troche temat.

Mam e60 z silnikiem właśnie 2.2 benzyna i wydaje mi się, że układ paliwowy może byc troche zasyfiony, ponieważ autkiem nie raz szarpnie przy dodawaniu gazu i tez nie równo czasami popracuje na postoju. Moje pytanie jest teraz takie czy jeśli takiego fizycznie filtra paliwa nie ma tzn. puszki którą mozna wymienić to czy można wyjąć tą pompe paliwa i jest jakieś dojście do tego sitka aby jakoś to sitko wyczyścić i poprawić w ten sposób zasysanie paliwka? Czy trzeba kupować nowa pompe paliwa?

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.

Chciałem odświeżyć troche temat.

Mam e60 z silnikiem właśnie 2.2 benzyna i wydaje mi się, że układ paliwowy może byc troche zasyfiony, ponieważ autkiem nie raz szarpnie przy dodawaniu gazu i tez nie równo czasami popracuje na postoju. Moje pytanie jest teraz takie czy jeśli takiego fizycznie filtra paliwa nie ma tzn. puszki którą mozna wymienić to czy można wyjąć tą pompe paliwa i jest jakieś dojście do tego sitka aby jakoś to sitko wyczyścić i poprawić w ten sposób zasysanie paliwka? Czy trzeba kupować nowa pompe paliwa?

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

 

Bardziej stawiał bym na świece lub cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece też profilaktycznie wymienie, ale chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tą pompką paliwa i sitkiem? Podejrzewam, że w baku po tylu latach mógł sie nagromadzic jakiś syf, który spowodował słabszy przepływ paliwa przez to sitko.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.