Skocz do zawartości

[E36] Z3 Kontrolka/symbol zegara na wyświetlaczu


Paelo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , 2 tyg temu na displayu tuż nad linijką z diodami okreslajacymi czas do nastepnego przeglądu pojawił mi się malutki symbol tarczy zegara. Co to oznacza ?? Świecą się 4 lub 5 zielonych diod,nie pamietam dokładnie. Przeglad auta robiłm w zeszłm roku w lipcu a że od tego czasu zrobilem zaledwie 5 tys km i to tylko latem to w tym roku nie stawiłm się na serwis. Zrobie to w przyszlym roku. Czyżby ten zegarek to przypomnienie o tym, że uplynał pełny rok od przeglądu ?
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem, ja jakies 3 tyg temu powymienialem oleje i takie tam, potrem samemu skasowalem inspekcje trzymajac mase z ze zlaczem diagnostycznym nr. 7, po wlasnie okolo 3 tyg od tego nad 5 zielonymi kreskami pokazuje mi sie wlasnie taki pomaranczowy zegarek, trwa to jakies 5 sek i gasnie razem ze wskaznikiem inspekcji:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc

Wczoraj na moim wyswietlaczu takze pojawil sie pomaranczowy znaczek zegara. Jednoczesnie w trakcie jazdy zaczalem odczuwac dziwne szarpania, jakby problem z doplywem paliwa. Dotankowalem zbiornik na innej stacji i problem szarpania zniknal, ale symbol zegara sie pojawia. Czy obie sytuacje moga byc ze soba jakos powiazane?

Jezeli rozwiazaliscie zagadke tego oznaczenia, prosze o infomacje, co wskazuje ta kontrolka.

 

ps. moze ktos ma instrukcje do Z3 w jezyku polskim?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
przy zaniskim poziomie powinna zaswiecic sie czerowna kontrolka od hamulca recznego. Jest to bardzo latwe do sprawdzenia, wystarczy nie zaciagac recznego, odkrecic wieczko od zbiornikczka wyrownawczego i powiescic je na kablach. W kabinie powinna sie wtedy zapalic kontrolka od plynu hamulcowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że pomarańczowy symbol zegara na displayu sygnalizuje konieczność wymiany płynu hamulcowego.

 

Oraz chyba plynu chłodniczego ...

 

BTW zarowno oilservis jak i symbol zegarka na wyswietlaczu km kasuje sie INPA (w zegarach - KOMBI jest ta opcja).

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od chłodniczego z tego co wiem to nie ma :) A od hamulcowego wiem na 100% że jest to (!) obok ręcznego (P) . Jeśli jest za niski to musi się wam wyświetlić (!)
http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wszyscy do konca rozumieja o czym mowa. Mowa o symbolu zegarka ktory jak sie pojawia obok oilservisu to znaczy ze trzeba przeprowadzic serwis wynikajacy z czasu czyli wymienic plyn hamulcowy i chlodniczy . I to kompletnie nic nie ma do tego czy tych plynow jest malo czy duzo .
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tylko mówię że jak miałem za mało hamulcowego to wyświetlił mi się (!) ;)
http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.