Skocz do zawartości

nie odpala


plpegaz

Rekomendowane odpowiedzi

E36, 325i - zaczęło się od tego że dwa dni temu zauważyłem pocenie się przewodu paliwowego przy wejściu do listwy wtryskiwaczy. Postanowiłem wymienić ten (gumowy) kawałek przewodu i tak też zrobiłem. Następnego dnia po przejechaniu ok 50 km zaczęły raz na jakiś czas pływać wolne obroty. Przejrzałęm wszystko to czego dotykałem poprzedniego dnia w trakcie wymiany przewodu i postanowiłem jeszcze wieczorem przejechać kawałem żeby zorentować się o co chodzi. W trakcie przejażdżki kilka razy samochód zgasł/tracił moc na wolnych obrotach, na wysokich wszystko wygłądało ok. Dziś rano trudno go było odpalić - trochę (parę sekund) musiałem go popiłować rozrusznikiem. Dojechałem do roboty (po drodze kilka razy na wolnych zgasł), około południa próbowałem go odpalić i kicha pomimo piłowania brak znaku życia. Komputer potwierdza że wszystko jest ok. Może wiecie o co chodzi ???, czy ma to związek z wymianą przeowdu paliwowego - może zapowietrzyłem układ wtrysku ???.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w układzie wtrysku nie ma ciśnienia (powinno być 3.5 Bar - po to chyba jest zawór regulujący ciśnienie w tym obwodzie), poza tym po przekręceniu kluczyka w stacyjce nie słyszę żeby włączała się pompka paliwa (przed awarią było słychać pod tylną kanapą), nie ma też napięcia na bezpieczniku 18 (układ zasilania pompy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pompa jest ok (nie może się kręcić bo nie jest zasilana). W obwodzie sterującym przekaźnika pompy jest element tzw. EVAPURATE PURGE VALVE i to jest najprawdopodobniej źródło problemu. Może wiecie co to jest za element i od czego zależy jego poprawna praca. Może jeśli jest zapowietrzony układ wtrysku to ta pierdoła blokuje układ zasilania pompki paliwa. Może macie jakiegoś pdf'a z manualem do E36 - bo chyba bez głębszego poznania zasady działania i sterowania wtrysku dalej nie pociągnę. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.