Skocz do zawartości

Kierownica nie odbija na zakrecie - przedobrzylem!!


BMW328i

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze Was o pomoc!! Chcac zredukowac luz na kierownicy zbyt mocno dokrecilem srube na ukladzie (17-stka nasadowa). Kierownica przestala odbijac i bardzo ciezko sie nia teraz kreci. Chcialem odkrecic troche wspomniana srube, ale nie ma u mnie takiej mozliwosci. Wkrecac moge, a odkrecac nie, bo klucz sie slizga. Jak mam zwiekszyc luz na ukladzie kierowniczym?? A, wewnatrz tej nakretki jest maly otwor, jakie on ma znaczenie? :doh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie o którą srubę Ci chodzi ale prawdopodobnie to na krzyzaku, więc jak dokręciłeś srubę, ścisnął sie sie krzyząk i masz kłopot, po to jest tak dziurka w nakrętce żeby włożyć tam zawleczkę a po co? bo tej śruby nie dokręca sie na siłe tylko tyle ile można i wkłada sie zawleczke zeby sie nie odkręcała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy sruby regulacyjnej na maglownicy. Otwor w srubie (nakretce) nie jest na zawleczke na pewno. Ktos mowil mi, ze jest to sruba imbusowa, ale zaden imbus tam nie podchodzi. Obecnie jestem w Hiszpanii. Roboczogodzina kosztuje w warsztacie 57 euro! Musze sam uporac sie z tym problemem i zwiekszyc luz na ukladzie kierowniczym. Po co ja to ruszalem, buuuu.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdemontowalem cala maglownice. Przy okazji wymienilem olej w serwo. Nakretka regulujaca byla zniszczona i musialem ja naciac, zeby moc odkrecic. Luz udalo mi sie wyregulowac, ale zakladajac maglownice przestawila mi sie na wieloklini kierownica i jadac prosto jest ustawiona lekko w prawo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.