Skocz do zawartości

Nierówne wolne obroty i przestał działać ekonomizer


czarnyleszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam e39 530d automat

Mam mały problem dziś rano, po odpaleniu (przez weekend nie jeżdziłem)zauważyłem brak wskazań ekonomizera i delikatne wilbracje na wolnych obrotach -nierówną pracę. Obroty rosną do końca ale nierowno -telepie delikatnie silnikiem .Czy toś ma pomysł na diagnozę? Nie pali się żaden komunikat , czy to jakieś typowe niedomaganie ? Co można sprawdzić ,które łączenia wtyczki w komorze silnika ewentualne co spróbować przeczyścić? Test zegarów OK eco wychyla się Z góry dziękuję za podpowiedz . :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę ale chodziłomioekonomizer ,licznik prędkości działa ,nota bene ekonomizer ruszył równiez jak puknąłem dłonią w deskę natomiast pozostał dalej nie rozwiązany problem nierównych obrotów silnika dalej lekko potrząsa. Wyczyściłem dziś EGR oraz sprawdziłem filtr powietrza - nówka nic niepomogło dalej telepie zwłaszcza jak gorący. Czasami ma przebłyski że chodzi równo ale jednak tylko czasami. Czy macie noże jeszcze jakieś sugestie?? Co do jazdy -zachowuje się ok! płynnie przyśpiesza i nie odczułem jakiś spadków mocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś o braku brak wskazań ekonomizera, a to również związane jest z uszkodzeniem czujnika z tyłu mostu. Piszesz że puknąłeś w deskę rozdz. i zaczął działać to coś musi go rozłączać.

Co do szarpania na ciepłym silniku spr tu bo może to coś z krzywym dociskiem sprzęgła http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=271615

Prowadzę swoje życie, a nie BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podczepie się pod temat bo od niedawna mam ten sam problem z falowaniem na wolnych obrotach (525d). Również czasem ma "przebłyski" i pracuje normalnie, zwłaszcza jak się przegazuje. Falowanie jest także odczuwalne przy jeździe na jedynce bez gazu - lekko szarpie- różnica e najgorszym przypadku jest +/- 50 obr/min.

 

Dodam jeszcze, że byłem u fachowca co się zajmuje wyłącznie BMW i z opinii od innych wiem że sie zna. Podpiął pod komp i stwierdził, że przy silniku wszystko jest ok, a usterka może być spowodowana nieszczelnością w układzie dolotowym.

 

Może ktoś wie gdzie szukać ewentualnych usterek w dolocie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.