Skocz do zawartości

problem z ładowaniem/akumulatorem :(


dobrus

Rekomendowane odpowiedzi

hej.

 

dzis bardzo niemilą niespodzianke zrobila mi moja e34. Podczas jazdy zaświecila sie kontrolka ABS, przygasl wyswietlacz kolo zegarow, wylaczylo sie radio a na koniec kierunkowskazy (chronologicznie). Przednie reflektrory ledwie swiecily. Zjechalem wiec na pobocze,zgasilem silnik no i juz nie odpalil:( Chyba padlo ladowanie albo aku. Dziwne jest,ze po przekreceniu kluczyka do pozycji w ktorej zapalaja sie wszystkie lampki nie zapala sie kontrolka aku. (tak juz mam chyba od jakiegos czasu, zarowka jest ok) podczas jazdy takze sie nigdy nie świecila. a co chodzi?? Jestem teraz w fatalnej sytuacji bo auto zostawilem kilka ulic dalej i nie mam nawet jak do domu go przywlec nie mowiac juz o jakims warsztacie. co to moze byc? moze jest ktos z katowic kto podjechalby do mnie (ligota) i poradzil cos na to? (oczYwiscie odplatnie:D ) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, miałem to samo kilka miesięcy temu, problem tkwi prawdopodobnie w kończących sie szczotkach w alternatorze..

wymień je na nowe koszt jest niewielki (50zł) i zrobisz to sam...10 minut roboty ale musisz miec kable żeby troche aku podładować...pzdr

 

http://img510.imageshack.us/img510/6416/beztytuuqq6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz alternator boscha to koszt nie duży, ja mam valeo i tylko w ASO można dostać szczotkotrzymacz (niecałe 80zł) - ewentualnie sam możesz dopasować szczotki z czegoś innego - mi koszt naprawy w tym przypadku 6zł wyniósł
http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.