Skocz do zawartości

2,5D brak mocy do 2500obr


krzysztof_goo

Rekomendowane odpowiedzi

świece żarowe w nowych dieslach maja już szerszy promień zastosowania i grzeją nawet podczas postoju na światłach co poprawia walory spalania mieszanki.

na pierwszy rzut wyeliminował bym wszystkie usterki które to są zdiagnozowane: świece , może przepływomierz , układ dolotowy a zwłaszcza jego szczelność,czujnik doładowania (jest chyba w kolektorze ssącym),wa cum pompę sprawdził bym czy funkcjonuje w 100%,przewody podciśnieniowe i elektrozawory na nich umieszczone,następnie turbinę czy sprawna,chłodnica powietrza, i na samym końcu ciśnienie na cylindrach a potem to już skrzynia.

Czemu nie wymieniłeś wtryskiwaczy? Mój znajomy mechanik miał ostatnio przypadek 330D, która miała mało mocy, dymienie niedużo większe niż normalnie, a okazało się, że wtryski kapały jak gość z przerośniętą prostatą. Po regeneracji szpryc auto odzyskało wigor i spalanie spadło, a miał ok. 1-2 l/100km większe niż powinno być.

U mnie sytuacja wygląda podobnie, a nawet zdarza mi się usłyszeć lekkie falowanko obrotów jak klimka obciąża silnik. Kupiłem autko w stycznu od szwaba i po kilku tankowankach w kraju zaczęło być gorzej. No i cóż, właśnie przymierzam się o regeneracji sikawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
No cóż po długim milczeniu mam info że mój komp nie czyta przepływki, mimo wymiany na nową dalej jest to samo. Mają sprawdzić mi wiązkę elektryczną od przepływomierza do kompa, jeśli jest ok, wymiana komputera i niwy soft. Dam znać jaki będzie tego skutek. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W końcu jeden z kumatych kolesi z FUSa zadał mi jedno pytanie- Czy miałem problemy z akumulatorem i ogólnie z prądem? Otóż tak, i to przez duże tak. Padł mi akumulator a dwa razy w trakcie jazdy straciłem całe zasilanie na kilkanaście minut. Okazuje sie że alternator tutaj nie jest takim sobie zwykłym alternatorem i jest odpowiedzialny za wiele rzeczy, jeśli w tym module coś padnie, auto szaleje, błędy za błędami. w przyszłym tygodniu jestem umówiony i sprawdzę informację. na pewno napiszę. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Trudno powiedzieć. To jeżdżący komputer i matematyka, jeśli przestawisz w równaniu jedną cyfrę całe równanie szlag trafia, i tek jest tutaj. Po pierwsze test, trzeba zobaczyć co wyjdzie, eliminowanie elektroniki, potem filtry, paliwa i powietrza, potem może przepływka... ale zawsze pierwsze to diagnostyka komp! Nie na jakimś laptopie, tylko oryginalny komp. Nie wykasujesz prawidłowo błędów, będą sie zbierać śmieci i zawsze będą bruździć. Na tym nie zaoszczędzisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM 530D 218KM manual i jest jakby podobnie... dopiero pow 2.500 obrotow auto idzie...podlanczali mi kompa mowili ze przeplywomierz nie do konca dziala najlepiej...a kolejne pytanie czasami (czesto w trasie) na wyzszych obrotach tez jakby nie bylo mocy, auto slabo przyspiesza...czyzby padala turbina, czy moze "jakies" sterowanie turbina siada....czy zeby sprawdzic turbine trzeba ja wyjmowac?
tigra12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączali Ci do kompa i nie zmierzyli czy turbina dobrze ładuje? U kogo Ty kolego byłeś? Turbinę sprawdzisz na komputerze "DIS" (nie mylić z komputerkami dla dzieci :lol: ), ładowanie powinna mieć ok. 2,2 bar przy ok. 3500 rpm. Kolejna rzecz do zawór AGR, który akurat można wyjąć i wymyć. Sprawdza się go również pod DIS-em, ale na wolnych obrotach. Następnie ciśnienie na pompie, czasy otwarcia i korekty wtryskiwaczy (najlepiej na zimnym silniku). Dalej, przepływomierz. Dla świętego spokoju sprawdź kompresję, ale do tego trzeba wyjąć kolektor dolotowy. Można zrobić kompresję dynamiczną na DIS-ie, ale ona pokaże Ci tylko różnice pomiędzy cylindrami.

Jak sprawdzisz powyższe, to z pewnością znajdziesz problem, no chyba, że masz automata i tam jest przyczyna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem u mechanikow, wymienili przeplywomierz i bledów nie ma! DO tego turbina ładuje i ok jest wg komputera...nic nie znalezli

moze jest ciut lepiej ale to nie to raczej jak powinno byc dopiero powyzej 2500-3000 obr auto dostaje niezlego kopa

co jeszcze mozna sprawdzic? przebieg 160tys

 

a mialem jeszcze taki problem - blad klemy minusowej i tam jest taki przewod przy akumulatorze co idzie od tej klemy do plusa...odlaczylem go bo mi przez noc calkowicie akumulator rozladowywalo..nawet nie szlo go z pilota otworzyc...

 

za co to odpowiada? ja po odlaczeniu nie widze zadnych zlych objawow, jest tak jak bylo...

tigra12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bylem u mechanikow, wymienili przeplywomierz i bledów nie ma! DO tego turbina ładuje i ok jest wg komputera...nic nie znalezli

moze jest ciut lepiej ale to nie to raczej jak powinno byc dopiero powyzej 2500-3000 obr auto dostaje niezlego kopa

co jeszcze mozna sprawdzic? przebieg 160tys

 

a mialem jeszcze taki problem - blad klemy minusowej i tam jest taki przewod przy akumulatorze co idzie od tej klemy do plusa...odlaczylem go bo mi przez noc calkowicie akumulator rozladowywalo..nawet nie szlo go z pilota otworzyc...

 

za co to odpowiada? ja po odlaczeniu nie widze zadnych zlych objawow, jest tak jak bylo...

tigra12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich

U mnie było to samo,wymieniłem wszystko co możliwe;turbo,pompa,przepływomierz,itd-rezultat brak błędów na komputerze a auto nie jedzie,jedni mówili ze już nie wiedza co możne być inni zaś ze automat tak ma ,pojechałem pewnego razu do przysłowiowego pana "Zdzisia"byłego mechanika z pks na wymianę klocków.

Opowiedziałem mu o całej sytuacji a on na to;

W dzisiejszych czasach to wszyscy by chcieli k...tylko komputerem auta naprawiac zostaw mi je na pare godzinek.

Szczerze mówiąc to nie było mi to po nosie ale zaryzykowałem.

Kiedy wróciłem Zdzisiu skasował za klocki i powiedział:

Przejedz się, jak będzie lepiej zajedź po flaszkę.

Moje auto odżyło turbo ciągnie od dolo od 1500obr natychmiastowa reakcja na gaz,nie to auto;

Usterka: załamany wężyk podciśnienia nikt tego nie widzal bo zaciskał się tyko przy dodawany gazu

szkoda tylko tej kasy wyrzuconej w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo,

 

Ja tez kiedys jezdzilem do polskiego "Zdzisia".....efekt?

 

Na poczatku wydawal sie dobry,pozniej zaczal wciskac kity o roznych wyciekach nie wiadomo skad,tysiacu bledow w kompie itd.Kasowal wiecej niz w service BMW,kazal sie nazywac mistrzem tej marki az do czasu kiedy sie zgadalem z ludzmi ze koles poprostu naciaga ludzi na dodatkowe koszta i mowi ze to standardowa wada E60.Niby London takie duze city a oszukanca zna wiecej ludzi niz mi sie wydawalo.Tak na marginesie to naciagacz ma warsztat w west Lon (Southall) itd dla tutejszych :wink:

 

Ale to to nic kolega wzial mechanika z internetu polskiego portalu: Londynek.net zeby naprawic Audi A6.Przyjechal przyslowiowy "Zdzisiu" i wybebeszyl pol silnika na chodnik i sie okazalo ze aura nie dopisuje to zaczal panikowac.Wkoncu mistrza zastal ostry deszcz,wiec kazal wlascicielowi A6 trzymac parasolke zeby poskladac do kupy to co rozebral.Deszcz na tyle byl mocny ze wlasciciel zaangazowal do trzymania parasolek zone i dzieci a koles i tak nie naprawil auta,w koncu trafilo do service Audi :mad2:

 

.....i wez tu zaufaj mechanikowi :?:

 

P.s: Moze mechanicy z PKS sa inni,bardziej wiarygodni :wink:

The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.