Skocz do zawartości

Jak odpalić zmieniarkę CD ??


Czarnula z BMW7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie proszę o pomoc. 2 tyg. temu kupiliśmy z Narzeczonym BMW 7. Autko posiada w bagażniku po lewej stronie seryjną zmieniarkę CD na 6 płyt. W środku jest radyjko NIBY seryjne Buisness RDS. Za cholerę nie możemy dojść jak uruchomić tą zmieniarkę, jedyny przycisk który mógłby świadczyć o tym, że nim uruchamia się CD jest "Audio".

Na forum przeczytałam że do uruchomienia zmieniarki służy przycisk Mode, my czegoś takiego nie posiadamy. Jedynie taki: < m >. Przyciskaliśmy już wszystko, kombinowaliśmy na wszelkie możliwe sposoby i nic. Tak jakby ta zmieniarka była rozwalona lub nie podłączona. Do gościa od tej bety na razie zadzwonić nie możemy, więc pytam tu.

Jest to samochód z 95 r. E38. Planujemy jeszcze sprawdzić radio wyjmując je czy posiada w ogóle to gniazdko na kabel. Koleś od bety mówił że działa, ale nie sprawdziliśmy przy nim, wyjmował swoje płyty więc może mówił prawdę :duh:

Tak więc jeśli któryś z Was wie, to napiszcie jak rozkminić to coś.

 

Pozdrawiam :twisted: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przycisnieciu mode pojawaiaja sie po kolei wszystkie urzadzenia dostepne tzn. radio/cd/magnetofon jesli jest , korzystanie z mid displaya nie wymaga nadprzyrodzonych zdolnosci, najczescie wystarczy sie chwile pobawic radiem, nikt z mojej rodziny nie mial z tym klopotow i doszedl do tego bez instrukcji obslugi, ale zawsze pomoca jest instrukcja w sytuacjach beznadziejnych, nierzadkim zjawiskiem jest zawieszenie sie zmieniarki cd, wtedy po wywolaniu cd bedzie taka kreska i 00, trzeba wtedy zresetowac zmieniarke...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, tak jak pisałam zrobiłam jak kazaliście. Ale nie wyświetlało się na komputerze nic co związane z radiem oprócz "No Tape". Ale nie o kasetę mi chodzi.

Wyświetlał się m.in. limit, km, dis coś tam i rózne takie słówka po niemiecku. Na ostatnim przycisku wyświetliło sie "CODE ------". Kombinował już przy tym kolega, znajomy mechanik co handluje samochodami i każdy mówi że cos nie tak. Jak się resetuje zmieniarkę? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączasz radio (czyli wciskasz pokrętło)

nad przyciskami masz na wyświetlaczu 1,2,3,4,5,6,FM,AM,RDS,TP,CD,TAPE.

 

 

wciskasz przycis nad "CD" wchodzisz w tryb odtwarzacza CD

 

teraz za pomocą przycisków (1,2,3,4,5,6) wybierasz sobie właściwą płytę;

za pomocą strzałek lewa-prawa zmieniasz utwory;

za pomocą strzałek w panelu magnetofonu "przewijasz" płynnie utwory.

 

 

 

 

WARUNEK: musisz POPRAWNIE włożyć płyty do zmieniarki!!!!!!

 

 

Jeśli jeszcze nie pojmujesz to opisz co pokazuje się po włączeniu radia.

prawdziwy mężczyzna musi mieć wał, a nie jakieś tam przeguby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raski, dzięki. Właśnie chodzi o to że pojmuję każdą waszą wskazówkę i po włączeniu radia pojawia się to co napisałeś, czyli "1,2,3,4,5,6,FM,AM,RDS,TP,CD,TAPE." Wciskałam to co kazałeś, ale nadal nic się nie pojawiało, tak jakby po prostu coś nie łączyło. Płytki tez dobrze włożyłam, sprawdzałam 3 razy...

A powiedz mi, czy w zmieniarce, (ja mam na 6 płyt) musi sie znajdować całe 6, czy może być tylko jedna lub 2?

Tracę już nerwy co do tej zmieniarki. Na razie nie mogę pokombinować, ale potem na pewno. Mam nadzieję że to pomoże. Dzięki jeszcze raz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak wciśniesz CD to pojawiają ci się na wyświetlaczu cyfry???

 

Cyfry sie nie pojawią jeśli włożysz płyty odwrotnie.

 

Możesz włozyć tyle płyt ile chcesz (nie musi być komplet) wtedy na wyświetlaczu pojawią się tylko cyfry odpowiadające tym płytom (czyli jeśli włożysz płyty do szufladek nr 1 i 4 to na wyświetlaczu pojawią się tylko cyfry 1 i 4)

 

Czy jak włożysz płyty do tej kasety i wsuniesz kasetę do zmieniarki to zmieniarka "tasuje płyty" ?

To widać gołym okiem.

 

pozdrawiam

prawdziwy mężczyzna musi mieć wał, a nie jakieś tam przeguby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wszytsko jasne.

 

Raski, już chyba wiem o co chodzi. Sądzę że zmieniarka jest niepodłączona, bo po zrobieniu tego o mi napisałeś jest jeden główny problem, podczas wyświetlania

"1,2,3,4,5,6,FM,AM,RDS,TP,CD,TAPE." brakuje CD i wygląda to tak: "1,2,3,4,5,6,FM,AM,RDS,TP, ,TAPE."

 

Płyty są dobrze włożone, zmieniarka tasuje (słychać, widać ;) ). Radia jeszcze nie wyjmowaliśmy, ale ja myślę że o to chodzi, bo tylko CD nie wyświetla nic. Tez tak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.