Skocz do zawartości

Czy ta sonda lambda nada mi sie do e32 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Jeżeli w przyszłości zachodziłaby konieczność wymiany sondy lambda u mnie to od jakiego inego model BMW bedzie odpowiednia.Mam e32 silnik 3,5.Czym różnią się te sondy? Może być sonda np od e38 czy e39 ?

Edytowane przez Pawel735

Opublikowano
  • Autor
robie refresh tego tematu bo nie uzyskałem odpowiedzi a ciekawy jestem tego :)
Opublikowano

Najlepiej zadzwon do intercars, podaj dane auta, ustala numer sondy bosha czy tez siemensa, zaleznie od tego kto montowal do Towjego modelu/rocznika/silnika i wtedy powiedza Ci od czego innego podejdzie.

Zakladam ze w przyszlosci ewentualnie bedziesz chcial kupic nowa, bo numery niektorych czesci potrafily sie zmienic w czasie ktory uplynal od daty opuszczenia przez auto fabryki i tu mozna sie przjechac ;)

były: E30 318is coupe, E30 325i saloon, E36 320i coupe, E34 520i sedan
Opublikowano

CZesc,

Generalnie sondy dzeilisz na:

1 lub 5 V

1,2,,3 i 4 przewodowe

1 przewodowa tylko sygnalowy masa z obudowy

2 przewodowa sygnal i ekranowana masa

3 przewodowa sygnal i pogrzewanie masa z obudowy

4 przewodowa sygnal, podgrzewanie i ekranowana masa.

Jak bedziesz szukal zamiennika,najwazniejsze dla Ciebe parametry to trywialny w postaci dlugosci przewodu i obligatoryjny napieciowy.Warto uwzglednic podgrzewanie sondy co przyspiesza znacznie odczyt wartosci z sondy przez sterownik.

Optymalnie wiec jakby byl to zamiennik :

- conajmniej takiej samej dlugosci przewodzie

- z oryginalna wtycza(sonda nie lubi lutowania, zmienia ono opornosc obwodu i moze powodowac przeklamania wartosci)

- zgodna wartosc napieciowa

- taka samailosc przewodow

Pozdrawiam

kamil

Edytowane przez m_atrix - BMW Klub Polska

Pozdrawiam

Kamil



(...)trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc

NIEPOKONANYM...(...)

Opublikowano

a swoja droga jak potrzebujesz to mam jedna w zapasie,ajkby co daj znac.Chyba ze masz gazik, to lepiej kup nowa,p.Krzysiek ma niezle ceny na sondy.(zreszta nie tylko na sondy)

Pozdrawiam

Kamil

Pozdrawiam

Kamil



(...)trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc

NIEPOKONANYM...(...)

Opublikowano
  • Autor

A powiedzicie mi czy czy przypadkiem ta sonda by nie pasowała ?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48694900

Jest to bosch na 4 kable wiec jestem niemalże przekonany ze bedzie dobra.

To nic że nie ma wtyczki - zawsze przecież można połączyć dwa kable wsuwkami.Matrix pisał ze lutowanie zmienia oporność obwody i moze źle funkcojować to w tym przypadku - ale chyba wszedł za bardzo w szczegóły :) To byłyby ilośc rzędu mikro omów także niegroźnie .:)

 

A swoja droga to w e32 3,5 byly montowane sondy 1v na 4 kable ?

 

A pozatym jakby z tej obciał wtyczke http://www.motoallegro.pl/show_item.php?item=47803014 to pewnie też by była.

Opublikowano
  • Autor
Ej no chłopy :) no niechże ktoś mi odpowie :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.