Skocz do zawartości

automatyczne domykanie szyb


ircowiec

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem kupilem ow modul http://www.allegro.pl/item370699062__modul_domykania_4_szyb_elektrycznych_.html

podlaczylem wedlu schematu zalaczonego ale szyby zamykaja sie tylko pare cm przyciski z mala wtyczka czy ktos juz cos takiego podlaczal i wie jak to podlaczyc dotyczy sie to tez szyberdachu

HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mozna podłączyć domykanie szyba ale tylko w przednich drzwiach. W tylnych nie ma takiej możliwości ponieważ w przyciskach od tych szyb nie ma takiego punktu przełamania żeby sie same domknęły. W przednich jest - przyciśniesz mocniej i puścisz wtedy same sie domykają.

Z szyberdachem jest taka sama sytuacja jak z tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki to powiedz mi jak to podlaczyc jak to dziala na tej zasadzie sa 4 keble

1.masa

2.sygnal zamykania ( sygnal dostaje z masy )

3.sygnal otwieranie ( sygnal dostaje z masy )

4.podswietlanie

 

i dziala to na tej zasadzie 1 zwiera sie z 2 szyba sie zamyka (przycisk trzeba trzymac)

1 zwiera sie z 3 szyba sie otwiera ( przycisk trzeba trzymac )

1 zwiera sie z 2 i 3 szyba sie zamyka ( przyciska nie trzeba trzymac )

1 zwiera sie z 3 i 2 szyba sie otwiera (przycisky nie trzeba trzymac )

 

to teraz mi powiedz jak to podlaczyc zlaczenie z soba 2 i 3 blokuje pracze szyby

 

zastosowanie diody polprzewodnikowej odpada bo szyby z przycisku dzialaly by tylko na cale otwieranie lub zamykanie (nie bylo by plynego regulowanego otwierania)

 

na moja wiedze i umiejetnosci pozostanie tylko opcja wpiecia sie modulem bezposrednio w kable od silniczka

lub w sygnal z zamka(kluczyka) ale to raczej odpada bo kluczyk (sygnal trzeba czymac )

 

mam elektryczne 2 przednie szyby i szyber dach

 

dlatego pytam bo moze ktos ma inny lepszy pomysl od mojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domykanie szyb jest poprzez dostanie sygnału z masy a ten sterownik wysyła "plusowy" sygnał. U mnie rozwiązane jest to tak że ze sterownika jest sterowany centralny zamek i 2 szyby. Szyby są sterowane poprzez wpięcie miedzy sterownik a kable przełącznika szyb---------> przekaźnika. Sygnał plusowy uruchamia przekaźnik a przekaźnik zamyka obwód ---> wysyła "masowy" sygnał do kabla przełącznika szyb. Nie wiem który to kabel ale jak podje do garażu to napisze co i jak tam jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli o sterownik do domykania szyb to mam w nim do wyboru jaki sygnal ma podawac do zamykania szyb + lub - oczywiscie wybralem -

tak samo sygna wyzwalajacy jest do wyboru - lub + wiec pod tym wzgledem nie ma problemu sa do dyspozycji + i - ale modul podaje sygnal na szybe jakies 2sek szyba zamyka sie jakies pare centymetrow i przelacza sie na kolejna szybe i to samo poprostu modul nie domyka szyby do konca a zeby automatycznie zamykalo szyby musi byc masa podana na dwa przewody pokolei i tu tkwi problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co parwda to ja nie mam takiego sterownika domykania szyb. I juz mowie ci jak ja to mam zrobione.

Ten przekaźnik mam wpięty na kabel od przełącznika który symuluje " mocniejsze" wciśniecie przełącznika szyb.

Komp dostaje sygnał przez chwile i sam domyka szyby. Tylko ze ja mam to zrobione na oddzielnym przycinku pilota bo za każdym razem otwarcia czy zamknięcia bym domykał szyby.

A z kad jesteś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ktory dokladnie kabel jest za to odpowiedzialny?? CZyli sa 2 rozne? Jeden od plytkiego wcisniecia przycisku szyb a drugi od glebszego?? Jak patrze na schemat to tego nie widze. Wytlumacz prosze. I jeszcze jedno: czyli ty w ogole nie masz modulu domykania szyb wstawionego tak?? W takim razie jak to podlaczyles? I czy da sie tak to zrobic zeby przy zamykaniu zamkow i aktywacji alarmu rowniez domykalo sie szyby? Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pilocie mam 4 przyciski:

1 - zamykanie

2 - otwieranie

3 - domykanie szyb

4 - niewykorzystany

 

Kazdy przycisk ma swój kabel wychodzący ze sterownika, 1 i 2 kabel (przyciski) są podłączone do centralnego zamka auta a 3 kabel do przekaźnika który załącza obwód do masy pojazdu i tym samym stymuluje mocniejsze naciśniecie przycisku.

O ile pamiętam podpięty przekaźnik jest do jednego z kabli przy każdym przełączniku.

Nie pamiętam w tej chwili które to kable ale jak jutro będę w samochodzie to zobaczę i powiem jak jest z tymi kablami.

 

Jesli masz więcej niż jeden przycisk na pilocie do alarmu to sie da takim samym sposobem jak ja to zrobiłem a jeśli jest jeden przycisk to sie nie da.

 

W sytuacji gdy masz dwa przyciski podłączasz do przekaźnika ten kabel odpowiadający za zamykanie zamków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta tylko ty masz dokladany pilot ja mam pilot orginaly w kluczyku 3 przyciskowy ale z sygnalem nie mam problemu sposob ktory ty opisujesz jest mozliwy jezeli automatyczne domykanie bylo na jednym kablu ale to dziala po przez 2 kable w sposob ktory wyzej opisalem

podam przykladowe kolory kabli

1 zielony (otwieranie)

2 niebieski (zamykanie)

3 brazaowy (masa)

4 podswietlanie

 

i teraz tak szyby sa sterowane masa przyciskajac przycisk na otwieranie zwiera sie kabel brazaowy z zielonym szyba sie otwiera przycisk trzeba trzymac

i odwrotnie co do zamykania zwiera sie brazaowy z niebieskim przyciask trzeba trzymac

 

aby automatycznie cala szyba sie otwarla lub zamknola zwieraja sie kable w takiej kolejnosci otwieranie brazaowy zielony niebieski do zamykania brazaowy niebieski zielony wiec niema jednego odrebnego kabla do automatycznego zamykania bo jak by taki byl nie bylo by problemu

 

chudy z bytomia jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ta tylko ty masz dokladany pilot ja mam pilot orginaly w kluczyku 3 przyciskowy ale z sygnalem nie mam problemu sposob ktory ty opisujesz jest mozliwy jezeli automatyczne domykanie bylo na jednym kablu ale to dziala po przez 2 kable w sposob ktory wyzej opisalem

podam przykladowe kolory kabli

1 zielony (otwieranie)

2 niebieski (zamykanie)

3 brazaowy (masa)

4 podswietlanie

 

i teraz tak szyby sa sterowane masa przyciskajac przycisk na otwieranie zwiera sie kabel brazaowy z zielonym szyba sie otwiera przycisk trzeba trzymac

i odwrotnie co do zamykania zwiera sie brazaowy z niebieskim przyciask trzeba trzymac

 

aby automatycznie cala szyba sie otwarla lub zamknola zwieraja sie kable w takiej kolejnosci otwieranie brazaowy zielony niebieski do zamykania brazaowy niebieski zielony wiec niema jednego odrebnego kabla do automatycznego zamykania bo jak by taki byl nie bylo by problemu

 

chudy z bytomia jestem

 

w koncu cos konkretnego :D

to powiedz jeszcze czy da rade to podlaczyc wykorzystujac zewnetrzny modul domykania szyb, czy latwiej to zrobic jakos na przekaznikach. dodam ze nie chce miec tego zrobionego tak jak kolega "chudy" (osobny przycisk na pilocie, tylko do domykania szyb), tylko wolalbym zeby szyby automatycznie sie podnosily po prostu po zamknieciu zamkow z pilota. Pozdrawiam .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno sie da to kwestia rozparacowania narazie nie mam za bardzo czasu sie tym zajc bede mial chwile siade i sprubuje zakupiony modul podlaczyc pod kable besposrednie do silniczkow co po przez przyciski nie funkcjonuje to do konca tak jak ma i bede tak dlugo kombinowal az po przez modul bedzie mi sie zamykac szyberdach jak i szyby jak opanuje to opisze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.