Skocz do zawartości

brak termostatu dół chłodnicy zimny a temperatura na czerwon


montemax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem dotyczy E36 coupe 1.6i

Miesiąc po zakupie autka wskazówka temperatury podskoczyła na czerwone pole i kiedy zjeżdżałem na pobocze wywaliło mi odpowietrznik w chłodnicy.

Znajomi warsztatowcy wyjęli termostat , sprawdzili pompę. Auto się grzeje. Kupiłem nowe wisko ale gdy zdjąłem obudowę wentylatora stwierdziłem (nagrzany silnik), że dół chłodnicy jest zimny a góra gorąca pomimo wyjętego termostatu. W związku z tym wstrzymałem się z wymianą wiska.

Dodam, ze poprzedni właściciel robił uszczelkę pod głowica w lutym tego roku. Bardzo proszę o poradę czemu pomimo braku termostatu silnik się grzeje a dół chłodnicy jest zimny ? Auto teoretycznie odpowietrzone, nie bombluje z odpowietrznika, ogrzewanie działa. Autko jest zagazowane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
:think: moze chlodnica zawalona syfem albo kamieniem dlatego zimna no bo skoro odpowietrzone i jak mniemam prawidlowo to jaki moze byc inny powod zimnej chlodnicy w dole. albo moze komus przeciekala wczesniej i nawalil jakis tam srodkow do zaklejania no i zakaleil...

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas prób identyfikacji przegrzewania zdjeli chłodnicę i przepłukiwali. Mówili ze chłodnica ok. auto odpowietrzałem kilkukrotnie, przednie koła na krawężniku włączone ogrzewanie i z odpowietrznika leciała sama woda bez bąbelków powietrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam pompę wody... a termostat zapodaj bo w mojej buni się cuda działy jak go nie było z układem chłodzenia :?

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak kiedys spotkalo mnie to samo co kolege wywalilo korek odpowietrzajacy i zrobila sie lipa,przegrzalem glowice i remoncik,ale nie to mialem na mysli,przyczyn moze bys kilka od pompy przez chlodnice termostat przytkany waz itd,proponuje jednak termostat wlozyc bmw ogolnie ma ciezki uklad chlodzenia do odpowietzrania,mi jeden koles polecil zebym w termostacie zrobil dwie male dziurki fi 4 poskutkowalo nawet jakby sie termostat za pozno otworzyl z niewiadomych przyczyn,woda ma caly czas jakis maly obieg a temp jest ok nie przekracza srodka,do dzis mam problem z bani pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto projektował chłodzenie w BMW ale powinien z pracy wylecieć... U mnie było podobnie dół zimny itd... pompa została wymieniona i termostat i wszystko wróciło do normy... także ciężko mi oszacować co ty było... Ale najpierw włożył bym termostat

 

A w Oplach jest tak miło... zbiorniczek w górze i zawsze się odpowietrza sam... Co by w bumie przeszkadzał taki zbiorniczek?? :?

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No auto poszło dzisiaj do warsztatu. Po zdjęciu głowicy na uszczelce brak sladów przedmuchów. Jutro głowica jedzie na sprawdzenie szczelnosci.

Będę informował co i jak. Dziękuję za sugestie odnośnie pompy która juz na samym początku była sprawdzana. Poprzedni właściciel robił głowicę w lutym tego roku i przy okazji wymienił pompę na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Warsztatowcy zdjęli głowicę zawieźli na sprawdzenie szczelności, uszczelka nie nosiła śladów przedmuchu. Po splanowaniu poskładlai wszystko do kupy i mieli dzwonić do mnie kiedy odbiór. Czekam, czekam w końcu dzwonię a oni do mnie, że znowu to samo czyli łapie temperaturę. Sic ...rwa mać. Co jest ? Może Ktoś z Was już się spotkał z takim przypadkiem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beema zrobiona koszt całkowity 663zl heh i klima przestała chodzić. Jutro dzwonie i będę pytał o co chodzi. Co do grzania to sami nie wiedzą co było ;-( Planowali głowicę, badali jej szczelność, założyli nowe wisko. Dopiero zamontowanie trzeciego termostatu (w dwóch poprzednich NOWYCH były pęknięte obudowy) dało efekt taki , że auto się nie grzeje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.