Skocz do zawartości

prosze o pomoc z klima


mucha88

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam nietypowe pytanie mam e 36 tds z 96 roku, klimatronic i wczyn rzecz na 16 stopniach przy wlaczonej klimie jak jest cieplo na dworzu daje cieplo a nie zimno, byłem u mechaniora a ten mowi ze chyba wiatraka od klimy nie ma i tu moje pytanie

czy chlodnica z przodu ma oprocz visco jeszcze jeden wiatrak z przodu od klimy jak wyglada chlodnica z klima? a klima dziala i jest pełna bo nabijali i nie cieklo i jak zaparowane szyby to odparowuja tylko nie daje zimna. dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma do rzeczy wiatrak klimy a nawiew zimnego powietrza? Na środkowej konsoli musisz jeszcze przekręcić kółko na zimny nawiew.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie wiem czy twoja odpowiedz o pokretłach ma zrobic ze mnie idiote? czy blondynke? to tak jak bym usiadł na prawym siedzeniu i napisal na forum ze kierownicy nie ma. widze ze jestes zorientowany ze ho, witrak musi byc bo takowy znalazłem w katalogu z czesciami, chodzi mi o zdjecie jak ktos ma czy to aby w kazdym modelu to samo jest, a po drugie jakbys uwaznie czytal to bys wiedział ze mam klimatronic a w nim nie ma pokretel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kolego blondynie są wersje bez wiatraka na chłodnicy klimy.

Jakbys trochę miał pojęcia o mechanice to byś wiedział że klima musi dawać zimny nawiew (niezależnie od wiatraka, on jest po to aby chłodzic płyn w chłodnicy)

Po drugie: przy klimatroniku jest pokrętło (ciepło-zimno). Jesli ustawisz na ciepło to pomimo włączonej klimy powietrze będzie ciepłe.

 

Moje E36 z 1999r nie ma wiatraka na chłodnicy klimy.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forum nie jest po to by sie obrażać prawda? i taka rzecz jak pokretło zimno ciepło nawet bez klimy bmki działaja a jeżeli pytałem o wiatrak bo moj takowego nie ma a wiem ze mial dzwona i wisza 3 przewody a w klima serwis powiedzieli ze prawdopodobnie powinien byc wiec tez tak załozyłem pytajac o to. powiedz mi jesli mozesz czy w Twojej bmce jest witrak klimy z przodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka rzecz jak pokretło zimno ciepło nawet bez klimy bmki działaja
To pokrętło jest tylko w wersjach z klimą. E36 bez klimy tego pokrętła nie maja.

 

Jeśli masz wentylator elektryczny to dodatkowego wentylatora na chłodnicy klimy nie ma.

Jak masz wentylator visco to dodatkowo jest wentylator na chłodnicy klimy (widać go z przodu przez nerki).

 

Wentylatory elektryczne były stosowane chyba od rocznika 1997.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz i tu chyba powinien byc bo wtyczka by pasował porownywałem ze znaleziona na aukcji. to mowisz ze wentylator nie ma nic wspolnego z zimnym powietrzem? jak jest goraco na dworzu wali mi ciepłem jak zimno w nocu mam ustawiona niska temperature to idzie zimno . i juz sam za głowe łapie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłoby jakieś zabezpieczenie że bez wentylatora klima się nie załączy to faktycznie będzie ciepłe powietrze. Ale u Ciebie kompresor pracuje po włączeniu??

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.