Skocz do zawartości

Wymiana tarcz hamulcowych w 328CI


dziki4891

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam e48 328Ci z 2000r chcialem wymienic tarcze i klocki na wieksze najlepiej firmy ATE nacinane i nawiercane najlepiej :> chodzi mi o to jaka najwieksza tarcza wejdzie do tego modelu srednica? narazie przod mnie interesuje. 330 chyba ma seryjnei wieksze mysle ze i do mojego modelu wjedzie kola mam 18 calowe wzor m6 :>nie wiem za bardzo gdzie to kupic najtaniej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy seryjne hamulce nie wystarczają :?: :mrgreen:

Seryjnie w 328 E46 są tarcze 300x22.

Możesz sobie zapodac tarcze od 330i/330d 325x25 lub iśc na całośc i włożyc tarcze od M3 325x28 lub M3CSL 345x28 :D

Z tym że tych z M3 to raczej zamiennika nie dostaniesz :D

Oczywiście przy zmianie na większe dochodzi zmiana zaciskow i klocków.

Tarcze 325mm spokojnie wejdą do 18' ale te z CSL 345mm to już nie wiem :?:

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcza wieksza niz 300 mm z przodu nie wejdzie bo sa za male jazma i zaciski. polecam firme jurid (nic nie piszczy i nie bije) ma ten sam siilnik co ty i dobrze uklada sie wspolpraca miedzy mocą a hamowaniem :D a tak swoja droga to po co ci te nawiercane tarcze to przecierz szajs. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze zalozyciel tematu wie o tym ze musi zmienic zaciski i jarzma .

 

Pytanie tylko - czy zwrotnica bedzie pasowac do nowych zaciskow ? Ale raczej tak, choc polecam sprawdzic na real oem - czytaj zobaczyc czy nr kat. zwrotnicy z 328Ci jest taki sam z tym z 330Ci - jesli planujesz dac tarcze 325tki z 330Ci .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil nie rozumiem o Co Ci chodzi ? Przeciez orginaly to ATE jesli o to ...

 

Znalazlem pomocna strone :

 

http://protoworks.com/cgi-bin/C-C_Wiki.pl?E36_BMWs_Are_Like_Legos

 

(rozdzial brakes)

 

Wiec przednie hamulce z 330i/330d/330Ci/330Cd podejda Ci bez problemow pod takie zwrotnice ktore masz - maja tarcze 325 mm . Potrzebujesz zaciskow, jarzem i tarcz z ww. aut .

 

Jesli chcesz sie pakowac w hamulce z eMek - to czeka Cie wymiana zwrotnicy na ta z M3 . Lecz nie wiem czy to ma sens hamulce z E36 M3 maja 315 mm, a z E46 M3 chyba 327 mm jak jest napisane w linku powyzej .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil nie rozumiem o Co Ci chodzi ? Przeciez orginaly to ATE jesli o to ...

 

.

 

mi chodzilo wlasnie o to zeby zamontowal takie jakie ida orginalnie. Nie sadzilem ze ATE ida na pierwszy strzal. Tym bardziej bo nie mam o nich dobrej opinii...i kilka osob tez

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym pozostał przy oryginalnym rozmiarze, tylko zastosował coś bardziej "sportowego". Słyszałem b. dobre opinie o EBC:

http://www.ebcbrakes.pl/

Jakiś klocki greenstuff i nawiercane tarcze.

Jak chcesz, to mam gdzieś namiar do przedstawiciela, który daje forumowiczom rabaty.

pzdr

Poprawcie mnie, jeśli się mylę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.