Skocz do zawartości

Instalacja gazowa w 328i?


0les

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialem sie zapytac czy jest sens montowania zbiornika gazu w bmw e36 328i. Czy auto straci duzo na przyspieszeniu? Jaki bedzie mniej wiecej koszt zalozenia dobrej instalacji gazowej? Czy po wymianie instalacji bede narazony na wieksze koszty eksploatacji auta? i ile moze w przyblizeniu wynosić realne spalanie w momencie posiadania gazowej instalacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt instalacji sekwencyjnego wtrysku LPG do twojego auta to około 3200zł (instalacja STAG300, butla w kole, wlew pod klapką wlewu paliwa). Utrata mocy jest na tyle minimalna, że nie zauważysz jej w codziennej eksploatacji. Plusem jest to, że po naciśnięciu przycisku przełączasz się na Pb i silnik pracuje bez żadncyh ograniczeń i przeszkód na Pb (w II generacji pozostawała cały czas zwężka).

Spalanie w porównaniu z Pb rośnie o około 15-20%. Nie napiszę konkretnego spalania, bo to zależy od ciężaru buta, który naciska na pedał przyspieszenia :)

Koszty eksploatacji wzrosną w zależności od tego, kto będzie LPG montował. W pesymystycznej wersji wsadzisz w auto parę tysięcy, żeby w ogóle chciało jeździć. Jeżeli jednak wybierzesz się do polecanego gazownika, który wie, co robi i nie będzie się na Twoim aucie uczył, to koszty eksploatacji wzrosną o koszty wymiany filtra LPG (30zł) i koszty rocznego przeglądu (nie pamiętam ile kosztuje teraz doprzeglądnięcie LPG).

 

Uff, zdążyłem przed Tymi, którzy zaraz będą pisać coś o "profanacji", a LPG znają tylko z poloneza pana Tadzia :)

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 323i, i założonaom ponad rok temu instalkę sekwencyjną (wtedy dałem za nią 3600), na początku wiadomo trzeba wszytko dobrze wyrególować, ja byłem na takich chyba trzech w tym jedna z jazdą z laptopem podpiętym do instaliki. po wyrególowaniu sprawdziłem spalanie i wyszło mi o litr więcej od Pb przy takiej samej jeździe. Tak jak poprzednik pisał, koszty eksploatacji to przy dobrze zrobionej robocie, zamykają się w wymianie filtra i przeglądzie, który jest o 50 zł więkrzy. Tak dla przykładu napiszę iż taką kwotę zaoszczędzisz po jednym tankowaniu. Spadki osiągów bardzo mało odczuwalne, problemów z silnikiem (odpukać) zero.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

kalkulator w lapke i licz. to nie trudne.

przykladowo paliwa pali 10 litrow na 100 km wiec na 12 tys km wychodzi ci 1200 litrow benzyny razy cena litra 4.60 to masz 5520 zl na rok.

instalacja kosztuje cie 3500 zl przykladowo.

niech gazu pali 12 litrow na 100 km wiec 12 tys km wychodzi 1440 litrow gazu razy cena 2.30 to masz 3312 zl na rok. po roku jezdzenia na gazie na paliwo wydales o 2208 zl mniej. jednak cena instalacji 3500 wiec roznica wynosi 1292 zl. tyle w sumie w ciagu 12 tys km wydales wiecej. mniej wiecej poltora roku czyli 18 tys km i zwroci ci sie koszt instalacji i zaczniesz na tym "zarabiac"

wszystko przy zalozeniu ze ceny paliwa sie nie zmienia co raczej jest niemozliwe :D

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra koledzy przyznam sie, ze mogłem sam policzyc ale chcialem tez Was spytac co o tym myslicie :) wiec dziekuje za obliczenia! :)

Hmmm bo chodzi mi o to, ze jesli robie tyle kilometrow.. i zakladajac, ze autko kupie na max 2 lata... to chyba nie ma sensu sie w gaz bawic??

Bo oszczedze z lekka a tylko kłopoty mozna miec jak ktos zle zalozy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja sie nosze z zamiarem zmiany na 2.8i i wsadzić sekwencję bo ceny Pb na wakacje osiągną pod 5 pln za litr. Niech gaz sobie podnoszą. To podejrzewam 2,5pln będzie po podwyżkach. Jest to nadal jest 50% z Pb a jak utrzymuje sie ta różnica to instaluje śmiało można zakładać
(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.