Skocz do zawartości

E46 Car audio z fabrycznym odtwarzaczem.


plodz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

noszę się z zamiarem zamontowania jakiegoś zestawu car audio do E46. Ze względów estetycznych chcę zostawić fabryczny odtwarzacz. Mam pytanie jakie są Wasze doświadczenia z tym odtwarzaczem CD Bussiness.

 

Pozdro

Plodz1

Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mialem podobny dylemat.

 

Powiem Tobie jedno, zmien radio!

 

Są dwa rozwiązania:

1. Montaz radia pod siedzeniem pasazera (zamiast apteczki). Masz wówczas dwa radia w jednym aucie, ale zachowujesz wtenczas estetyke wnętrza.

 

2. Wywalasz stare radio i montujesz nowe.

 

 

Ja stwierdzilem ze rozwiązanie drugie mimo utraconej estetyki jest lepsze.

 

Teraz podlaczylem pod nie wzmacniacz i nowe glosniki i gra super.

Jeszcze jedno radia BMW maja bardzo slabe wzmacniacze dzwieku. Juz po samej wymianie radia, glosniki graly lepiej niz przy oryginalnym radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zobaczę co mi powiedzą w zakładzie w którym będę to montował.

 

Zastanawiam się nad procesorem dzwięku oraz nad wzmacniaczem HK, ale on chyba nie będzie lepszy od nowego który będzie.

 

Dzięki

Plodz

Dylematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz podlaczylem pod nie wzmacniacz i nowe glosniki i gra super.

Jeszcze jedno radia BMW maja bardzo slabe wzmacniacze dzwieku. Juz po samej wymianie radia, glosniki graly lepiej niz przy oryginalnym radiu.

 

A wzmacniacza samego za radiem nie możesz gdzieś zamontować jak dlamnie BMW robi takie systemy że nie ma sensu szpecic auta jakimś ALPINE itp. no ale to moje osobiste zdanie. Ja bym zostawił seryjne radio wstawił wzmacniacz ewentualnie wymiana głośników + tuba i po co komu lepsze nagłośnienie chyba że startujesz w zawodach i masz nieograniczony budżet to wtedy polecam zrobienie całej deski rozdzielczej od nowa tak aby nowy radioodbiernik pasował jak ulał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na seryjnym radiu, nawet REVERSE, można zrobić ciekawie grające audio.

Wyjścia na wzmacniacz można spokojnie wyprowadzić, podłączyć 4 kanałowy wzmacniacz, który ładnie wysteruje przód + subik w bagażniku.

Granie przyjemne, i do tego kaseciak firmowy siedzący w desce jest nieatrakcyjny dla złodzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez przerobilem wejscie w seryjnym reverse, wzmak plus skrzynia wlasnorecznie robiona pod wymiar, sopran ze standardu bass ze skrzyni i jest dobrze...:)
...latanie jest bogiem, predkosc nalogiem, zycie zabawa,sex podstawa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez przerobilem wejscie w seryjnym reverse, wzmak plus skrzynia wlasnorecznie robiona pod wymiar, sopran ze standardu bass ze skrzyni i jest dobrze...:)

Tanio wyszło dobrze gra czego chcieć więcej a złodzieje też nie powinni się tym interesować zbytnio pewnie masz adapter pod kasete i podłańczasz dowolny odtwarzacz MP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlutowalem sie pod wejscie głowicy z kaseciaka, i wyprowadzilem tylem kabel, po przelaczeniu na tape uruchamia sie mechanizm sygnal wchodzi z dowolnego zrodla na malego jacka.
...latanie jest bogiem, predkosc nalogiem, zycie zabawa,sex podstawa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlutowalem sie pod wejscie głowicy z kaseciaka, i wyprowadzilem tylem kabel, po przelaczeniu na tape uruchamia sie mechanizm sygnal wchodzi z dowolnego zrodla na malego jacka.

 

żeby dżwięk był dobrej jakości, bez zakłóceń należy wlutować się bezpośrednio pod procesor dźwięku np: w REVERSE z E46 jest to kość TDA7342.

A wyjścia liniowe na wzmacniacz może wyprowadzić każdy kumaty elektronik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee... ja tam zamienlem moje orginalne radyjko na clariona z wysuwanym monitorem 7 cali i jest koza, duzo lepszy dzwiek nawet na seryjnych glosnikach, ktore pozniej tez zamienilem na lepsze i oczywiscie subik ze wzmacniaczem w bagazniku, duzo roboty, bo bmw to nie jest auto przystowane do przerobek, same problemy po drodze, ale dalem jakos rade i jestm zadowolony:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee... ja tam zamienlem moje orginalne radyjko na clariona z wysuwanym monitorem 7 cali i jest koza, duzo lepszy dzwiek nawet na seryjnych glosnikach, ktore pozniej tez zamienilem na lepsze i oczywiscie subik ze wzmacniaczem w bagazniku, duzo roboty, bo bmw to nie jest auto przystowane do przerobek, same problemy po drodze, ale dalem jakos rade i jestm zadowolony:)

Jakie masz konkretnie problemy na myśli???? Z pewnością BMW to nie volkswagen no ale chyba Az tak ciężko chyba nie było. Mam do Ciebie pytanie czy coś wygłuszałeś drzwi lub robiłeś coś z tylną półką w której głośniki lubią podskakiwać a zarazem cała półka lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemy w sensie, ze serinne glosniki sa inne od wszystkich, i by je wymienic trzeba rozkladac boczek, radia tez nie moglem wpasowac bo jest plytka kieszen i musialem wieksza wyciac, a co do drzwi to troszke wygluszylem, one seryjnie maja jakas smieszna mate, ale ja dodalem gabki wygluszajacej:) a tyl narazie skacze jak skakl i nie mam na niego pomyslu:( dokola sam metal, ale cos wymysle:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos wymyślisz to się podziel bo ta półka to jest problem również posiadaczy systemu HK. Poza tym przy mocnej tubie w bagażniku tez jest problem z półką w prawdzie nie największy ale jednak coś tam się tłucze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatus 19

odpowiadam:

dzwiek super jakosc zadnych gwizdow, dobre kable sygnalowe zalatwiaja wszelkie gwizdy i przeswisty:), mialem taki problem na kiepskiej jakosci kablach sygnalowych, nie mam zakłocen z komorki... po dotknieciu wtyczki palcem nie mam buczenia, wszytko jest ok.

...latanie jest bogiem, predkosc nalogiem, zycie zabawa,sex podstawa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.