Skocz do zawartości

Silnik sie nagrzewa


Fei87

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w trasie a właściwie na jej końcu zaczoł grzać mi sie silnik po jakiś 3 może 4 godzinach podczas powrotu wszystko było juz ok co mogło być tego przyczyną czy to że mam wodę w chłodnicy czy może termostat sie zacina albo jeszcze coś zupełnie innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz, że zaczął Ci się grzać na końcu trasy, a może jak się zatrzymałeś na postoju?

U mnie też zaczęły się dziac cuda.

Na postoju, w korku - na wolnych obrotach silnik mi sie przegrzewa, natomiast jak jade trzyma prawidłową temperaturę.

Gdy na postoju przytrzymam wyższe obroty to także się schładza i nie wiem czy to pompa wody czy wisko powiedziało papa.

Na forum jest multum tego typu pytań natomisat brak jednoznaczej odpowiedzi, jedni twierdzą że pompa inni że wisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej dobrze radzi - przegrzewanie się E36 w korku, czy w czasie postoju to bolączka tego modelu moim zdaniem, bo wiskoza to taki trochę niewypał. Wystarczy, że zasyfi się pod blaszką (a wiadomo, że w sterylnych warunkach nie jeździmy) i ten malutki tłoczek już nie będzie miał się jak wysunąć i jesteśmy można by rzecz dosłownie "ugotowani". W takich sytuacjach gdy stoimy musimy przejechać przez jakieś zakorkowane ulice lub stać gdzieś długo przy zapalonym silniku warto wczesniej odgiąć tą blaszkę i podsadzić coś pod nią by wisko było załączone cały czas (oczywiście to nie jest stałe rozwiązanie, ale na do czasu wymiany to najlepsze rozwiązanie). Wiatrak chodzi na najwyższych swoich fabrycznych obrotach, a nie równorzędnie do obrotów silnika, więc o żywotność co poniektórych części naszego silnika nie mamy co się na czas takiego zabiegu obawiać.
POLSKA TO JEDYNY KRAJ W KTÓRYM PREZYDENT MA SWOJĄ KOPIĘ ZAPASOWĄ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.