Skocz do zawartości

szyba i gaz


czarny19

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z szybą tzn .kiedyś podczas podnoszenia usłyszałem trzask wiec podejrzewałem ślizg ,został wymieniony i powstał nowy kłopot tzn szyba idzie równo aż do pewnego momentu i zaczyna jechac krzywo ślizgi są ok to co może być zepsute? jakaś guma może do wymiany??

 

co do gazu to chodzi o to że autko na benzynie jedzie pięknie przełaczam na gaz (sekwencja) spada moc ,rozpędza się tragicznie co może być nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyby - pewnie jest do wyregulowania - moze prowadnice masz krzywe - lub uszczelka wewnątrz prowadnicy ci jakoś dziwnie sie ustawiła - było na forum kilka razy więc poszukaj - co do gazu - kiedy wymieniales filtr powietrza - bo potem to juz moze byc duzo dziwnych domysłow - wiec moze najlepiej podjechac do gazownika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...co do gazu - kiedy wymieniales filtr powietrza - bo potem to juz moze byc duzo dziwnych domysłow - wiec moze najlepiej podjechac do gazownika

 

Predzej bym sie spytal kiedy ostatnio wymieniales filt gazu?? sa dwa, fazy cieklej i lotnej, pierwszy znajduje sie w reduktorze, zmienia sie go tak jak mowi instrukcja - zwykle co 10000 km, jesli jest usyfiony to silnik nie dociaga na gazie do najwyzszych obrotow i przelacza sie na benzyne, to samo sie dzieje przy gwaltownym, glebokim otwraciu przepustnicy, po prostu zasyfiony filtr nie jest w stanie przepuscic tyle paliwa ile w danej chwili potrzebuje silnik. No ale to tez raczej nie jest przyczyna ze masz wyraznie slabsze auto na gazie. Zreszta z gazem to od razu do serwisu jechac najlepiej jesli masz gwarancje. Mi sie wydaje ze to cos powazniejszego i samemu tego nie zrobisz raczej, moze po prostu instalka sie rozregulowala. Kiedy ostatni raz serwisowales ta sekwencje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr powietrza wymieniany we wrześniu zresztą oba z gazu równiez we wrześniu , była wtedy robiona podstawowa kalibracja sterownika od gazu bo auto cięzko odpalało i to pomogło . jak kupowałem auto to pani która mi je sprzedawała mówiła że zakładała chip czy coś takiego możliwe że to rozwala sterownik??wogóle jak taki chip rozpoznać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jesli chip to pewnie chodzi o wymiane koscie sterujacej w ECU, zeby to wyjac w ogole to juz z pol godziny roboty a i tak pewnie sam nie rozponasz czy zmieniany czy nie, jesli mowila ze zmianiala to tak jest, podkrec motor do obrtow maksymalnych i zobacz kiedy masz odcinke, takie chipy glownie tylko to zmieniaja, odcinka jest wyzej, normalnie przy ok 6300. Sam mam sekwencje i kilka miechy temu wsadzalem chipa "sportowego" i zadnych problemow z gazem nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyby - pewnie jest do wyregulowania

 

jak ją wyregulowac?? co do gazu to zobacze tak jak napisałes pokręce go i zobacz na ilu odetnie

 

jak zdejmiesz boczek z drzwi, to masz od całej prowadnicy poprowadzone takie ramię do dolnego rogu drzwi od strony środkowego słupka. Tam jest taka śrubka, którą regulujesz poziom ramion prowadnicy. Ja jestem jednak za sparciałą gumową prowadnicą w przedniej części drzwi po której zsuwa się szyba.

POLSKA TO JEDYNY KRAJ W KTÓRYM PREZYDENT MA SWOJĄ KOPIĘ ZAPASOWĄ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
jutro wkońcu mam czas aby zobaczyć tą szybe mam nadzieje że ją zrobie a mam jeszcze jedno pytanie z innej beczki :) w tamtym roku dostałem natchnienia i dobrałem lakier pod kolor samochodu (spray) pomalowałem sobie progi ładnie nawet wyszło tylko że powoli schodzi kolor da się to jakos zabezpieczyć ? nakładałem bezbarwny na to ale może był słabej jakości jak myślicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz malujesz to musisz powiezchnie dobrze wyczyscic i odtluscic .

Nastepnie przychodzi grunt (podklad)bez tego farba zacznie odchodzic a dalej tak jak zrobiles farba, lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się da, tylko z dostępnością kłopot, bo chamy na szrotach niezbyt są skorzy do sprzedawania drzwi w kawałkach i wolą w całości, przynajmniej jeśli chodzi o te prowadnice :nienie:

na allegro widziałem za 20 zł guma + metalowa podstawka pod gumę

POLSKA TO JEDYNY KRAJ W KTÓRYM PREZYDENT MA SWOJĄ KOPIĘ ZAPASOWĄ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem tą uszczelke w serwisie bmw w katowicach cena ...120 hehezałożyłem i chodzi idealnie wielkie dzięki za pomoc w tej sprawie :)

a mam jeszcze pare pytań odnosnie innych rzeczy tzn czego użyć jako podkładu pod malowanie zderzaka ?? a i mam pare rys na lakierze czy pomogła by polerka w jakimś dobrym warsztacie ? i ile taka usługa mniej więcej kosztuje ? i jeszcze jedno pytanko ile wyniosło by zainstalowanie kilmy do samochodu ?i czy sie da wogóle auto to e36 z silnkiem 1.6 m43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.