Skocz do zawartości

prawy xenon - normalna usterka czy mechanik robi mnie w ***


marek_000001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Sprawa wyglada tak.. odkad kupilem samochod mam problemy z prawym xenonem...

Na poczatku byly sporadyczne ale potem coraz czestsze wiec postanowilem sie tym zajac (tzn zapalal sie za n-tym razem, gdzie n od 3 do 10 najczesciej a czasem probojac do znudzenia)

mechanik wymienil zarowki, potem przetwornice, dalej bez jakiegos efektu potem jakis kontroler/sterownik jakis ukladzik sterujacy z komputera praca swiatel - nie umiem tego wyjasnic dokladniej ale 400zeta kosztowalo na jakis czas sie uspokoilo - prawie za kazdym razem odpalalo a po paru miesiacach znowu cos sie spieprzylo i nie chcialo odpalac praktycznie w ogole... no to znowu do mechanika...

tym razem niby wymienil oprogramowanie w kompie na jakies inne (50zl) - nie wiem czy faktycznie bo nie wiem jak to sprawdzic, jedyne co zauwazylem, to ze stacje radia przelaczaja sie znacznie wolniej (z kierownicy przelaczam, nastepne/poprzednie ze zdefiniowanej listy - przedtem bylo praktycznie od razu, ateraz jakies 2sek przerwa jest)

swiatelka pare dni palily ok, i znowu zonk - za 3razem dzisiaj odpalily dopiero.

 

Na domiar mechanik twierdzi ze niedzialajacy prawy xenon to bardo czesty objaw w e-46 i "nie wiadomo o co chodzi, nawet w serwisie bmw nie umieja tego naprawic" aczkolwiek szukajac na forum znalazlem podejrzanie malo problemow z prawymi xenonami, zwlaszcza w kwestii nierozwiazywalnych, no i na trasie to tez ciezko spotkac "jednookie" e-46... Czy faktycznie ten problem wystepuje jakos bardzo czesto?

 

Czy na podstawie ww. opisu jestescie w stanie stwierdzic

czy ten mechanik jest skrajnie niekompetentny, czy moze jest oszustem?

bmw to e46 coupe '02 po lifcie z xeonami dokladanymi (nie fabrycznymi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Co prawda nie znam przyczyny co dzieję się z twoją lampą, ale jeśli byłbym na twoim miejscu to pojechałbym do kogoś innego. Bo jeśli pastuch naprawia auto wymieniając poszczególne części jedna za drugą licząc ze w końcu będzie ok to szkoda czasu, pieniędzy, auta na dojazdy do niego itd.

 

Pojedź do kogoś innego, może do ludzi co montują xenony (wiesz, przeróbki i takie tam). W Poznaniu jest ich sporo i na pewno ogarneli temat xenonów.

 

pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem problemy ze swom prawy akurat;P

ogolnie dalem do niby speca, ale za przeproszeniem prawie g..... mi pomogl

znaczy przynajmniej wiem jaka tego byla wina:)

ale sporo kasy u niego zostawilem

jednak nie chce miec z nim juz doczynienia wiec nawet tam nie jade

u mnie tez wymienil przetwornice, na poczatku

okazalo sie ze to samo sie dzialo

ogolnie wyszlo akurat w moim przypadku tak jak sadzilem

u mnie bylo to spowodowane wilgocia

cewka zasniedziala z tego co widzialem

moze tez cos w tym stylu u Ciebie sie dzieje:)

 

nie wiem czy dobrze zrozumialem problem bo czytalem mega szybko

duzo roboty ostatnio mam:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem jak jest sucho i siweci słonce to wszytsko jest OK. Niestety jak autko postoji na deszczu lewy ksenon zapala sie dopiero po jakims czasie jak silnik sie nagrzeje o osuszy wszytsko. w BMW powiedzieli ze to czesta usterka i nalezy wymienic sterownik/moduł świateł. Koszt 1600 zł. Nie zrobiłem tego. Puki co idzie lato robi sie ciepło i wszytko chodzi jak trzeba:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem problemy ze swom prawy akurat;P

ogolnie dalem do niby speca, ale za przeproszeniem prawie g..... mi pomogl

znaczy przynajmniej wiem jaka tego byla wina:)

ale sporo kasy u niego zostawilem

jednak nie chce miec z nim juz doczynienia wiec nawet tam nie jade

u mnie tez wymienil przetwornice, na poczatku

okazalo sie ze to samo sie dzialo

ogolnie wyszlo akurat w moim przypadku tak jak sadzilem

u mnie bylo to spowodowane wilgocia

cewka zasniedziala z tego co widzialem

moze tez cos w tym stylu u Ciebie sie dzieje:)

 

nie wiem czy dobrze zrozumialem problem bo czytalem mega szybko

duzo roboty ostatnio mam:|

 

jaka cewka? gdzie ta cewka? jaki koszt wymiany? (sorry za pytanie, ale nawet nie wiedzialem ze jakies cewki przy xenonach sa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka cewka? gdzie ta cewka? jaki koszt wymiany? (sorry za pytanie, ale nawet nie wiedzialem ze jakies cewki przy xenonach sa :)

a tego to nie wiem dokladnie gdzie sie znajduje:)

cewka (+ chyba jakies inne elementy do niej podpięte:) ) nowa (przynajmniej tak ta czesc nazwal "fachowiec") kosztuje chyba kolo 500zl

wymiana z 2h

 

ale w sumie mnie nie pytaj;P

chce zapomniec juz o tej naprawie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.