Skocz do zawartości

Gumy stabilizatora


Passo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar wymienić gumy przedniego stabilizatora, te które trzymają go na miejscu.

Jak to wygląda w e39? Jest ciężko się tam dostać? Czy może jest jakiś sposób na to? Zastanawiam się, czy jak odepnę łączniki po obu stronach, to stabilizator będzie dalej napięty itd. Czytałem procedurę wymiany całego stabilizatora i trzeba tam silnik niby podnosić itp. A ja chcę wymienić sobie tylko te gumki, więc myślę że nie będzie to takie skomplikowane, co?

Lepiej żebym to robił na kołach czy mogę mieć auto na podnośniku?

Pozdrawiam.

Respekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigniewst dzięki za odpowiedź. Ten rysunek był mi znany, ale zawsze lepiej zapytać kogoś, kto moze już to robił, tak dla pewności. W każdym razie mam tą operację już za sobą. Fajnie to wyglada tak na rysunku, niby nic, a zajęło mi to chyba ze 2 godziny. Odkręcić te śrubki jest łatwo, ale dostać się do tych gum, szczególnie jednej, koło wydechu już tak łatwo nie jest. No ale jest git, gumki wymieniłem, razem z łącznikami stabilizatora. I jest jakby lepiej, Pewniej się trzyma w zakrętach no i jest trochę ciszej na nierównościach.

Gumki były tanie więc każdemu polecam wymianę. Oczywiście jeśli są zużyte.

Respekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A czym włąściwie charakteryzuje sie zużyta guma stabilizatora i łącznik ???

Dzisiaj wymieniłem gumy i łączniki w tylnym stabilizatorze (ponieważ taka była diagnoza warsztatu + cztery tuleje belki wymienie w środe) i jak na moje oko 10 letni łącznik od nowego różnił sie chyba tylko tym, że był brudny, ewentualnie dało się wyczuć jakieś mikro luzy ale czy by to zaraz miało rzutować na jakość jazdy? Na zadnej z gumek łacznika stab. nie było śladu sparcenia. Gumy natomiast to w ogóle sie zastanawiałem jaki sens wymieniać ponieważ w ani nie były pęknięte ani spraciałe, a nie wiem w jaki jeszcze inny może być objaw uszkodzenia gumy ?

Poprawy nie czuje poniewaz wszystko zagłusza walene tylnej belki w ktorej na wymiane czekaja 4 tuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.