Skocz do zawartości

mandaty za używanie CB radia


Rekomendowane odpowiedzi

:mad2: :mad2:

Co za... kretynizm.

Już nie wiedzą co robic.Dzieki CB przynajmniej na pewnych odcinkach jest bezpieczniej.

A teraz-jazda na pamiec albo gwaltowne hamowanie przed radarem.Ciekawe co potem wymyśla...chore.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę teraz specjalnie przy policji rozmawiać przez CB jak będą chcieli mi wlepić mandat to powiem im żeby dla siebie też wystawili bo przecież też mają radia i przez nie rozmawiają podczas jazdy :!: a w razie jak się będą upierać przy mandacie to nie przyjmę i do sądu będę miał gratis jeden dzień zwolnienia z uczelni, bo i tak sprawa w sadzie wygrana :mrgreen:
Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli uzasadnienie jest takie jak przy komórce trzymanej w ręku to bardzo słusznie. Popieram.

 

HAHAHA to dowaliłeś teraz :duh: to co policjant, żeby przyjąć zgłoszenie albo żeby cokolwiek powiedzieć to musi się zatrzymać :mad2: bo inaczej musi sobie mandat wystawić :cool2:

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest już szczyt wszystkiego w tym kraju już chyba głupszych "stóżów" prawa nie będzie...

 

Jak to ktoś powiedział...... "Poznasz głupiego po czynach jego". A tak na poważnie, to głupi jest ten co wygłasza takie opinie nie posiadając wiedzy w temacie. Zobaczcie co sądzą o tym pomyśle Policjanci:

 

http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=26753&highlight=cb+radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli uzasadnienie jest takie jak przy komórce trzymanej w ręku to bardzo słusznie. Popieram.

rozmowa przez komorke a przez krotkofalowke/cb przebiega inaczej, inny tez jest jej cel.. dobrze to okreslil koles z 'jazdy polskiej', ze jak sie gada przez telefon jadac, to po chwili droga zaczyna ci przeszkadzac w rozmowie bo rozmowa staje sie nadrzedna.. nie mam cb ale wydaje mi sie ze w cb takie zjawisko nie wystepuje, bo nie ma takiej ciaglosci rozmowy jak i jednoczesnego mowienia i sluchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.cb-radio.pl

 

/.../ pismo z policji dla zakończenia śmiesznego fermentu

KMP Szczecin, Sekcja Ruchu Drogowego:

 

W odpowiedzi na Pana zapytanie dotyczące możliwości korzystania z radiotelefonu potocznie zwanym radiem CB informuję, że przepisy kodeksu drogowego precyzują, że można rozmawiać przez telefon przy użyciu zestawu, który zapewnia wolne obie ręce. CB radio – jest urządzeniem nadawczo – odbiorczym, które nie podlega pod ten przepis tak samo jak np. radiotelefony w taksówkach , radiowozach policyjnych. Należy jednak pamiętać, że w trakcie prowadzonych rozmów i poruszania się pojazdem należy stosować zdrowy rozsądek

http://www.wagaciezka.com/viewtopic.php?f=45&p=193163

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest już szczyt wszystkiego w tym kraju już chyba głupszych "stóżów" prawa nie będzie...

 

Jak to ktoś powiedział...... "Poznasz głupiego po czynach jego". A tak na poważnie, to głupi jest ten co wygłasza takie opinie nie posiadając wiedzy w temacie. Zobaczcie co sądzą o tym pomyśle Policjanci:

 

http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=26753&highlight=cb+radio

 

oj chyba jakiegoś pana policjanta uraziłem :), ale niestety mam takie zdanie o policji jakie mam i nic tego nie zmieni, a przez takie głupie wybryki nie polepszą sobie opinii społeczeństwa, a co do tego linku co podałeś to doczytałem do 3 strony dalej chyba nie było sensu i zauważyłem, że nawet policjanci są podzieleni jedni za rozmowy przez CB dają mandat inni nie więc o co tu chodzi ? Każdy policjant sam interpretuje przepisy? Mi się wydaje, że tak , a czy to należy do ich obowiązków? Oj chyba nie, oni mają pilnować przestrzegania prawa, a nie je interpretować jak im odpowiada. Może oni jeszcze żyją w komunie i myślą, że mogą wszystko, ale naszczęście są sądy i inne instytucje tylko szkoda, że nie można pozwać później konkretnego policjanta do sądu o zwrot kosztów jakie ponosi obywatel z ich błędów, może wtedy by zaczęli myśleć...

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ukrywam sie z CB. Jezeli dostane mandat- oczywiscie nie przyjme go. Dobry prawnik, od razu skarga na policjanta, jezeli sad grodzki to mam nadzieje, ze sad wyda wyrok zgodny z prawem - brak przewinienia i... skarga na policjanta na przekroczenie uprawnien.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ukrywam sie z CB. Jezeli dostane mandat- oczywiscie nie przyjme go. Dobry prawnik, od razu skarga na policjanta, jezeli sad grodzki to mam nadzieje, ze sad wyda wyrok zgodny z prawem - brak przewinienia i... skarga na policjanta na przekroczenie uprawnien.

 

Ja to samo zrobie tylko, że nie będę wydawał kasy na prawnika. Tylko szkoda, że później nie można policjantowi wytoczyć sprawy za narażenie na koszty, to musi się zmienić bo inaczej będę dalej robić co im się podoba to tyczy się także wszystkich instytucji publicznych bo narazie jest tak, że jak jakiś organ popełnia błąd to nie ma nikogo winnego...

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chyba jakiegoś pana policjanta uraziłem :), ale niestety mam takie zdanie o policji jakie mam i nic tego nie zmieni, a przez takie głupie wybryki nie polepszą sobie opinii społeczeństwa, a co do tego linku co podałeś to doczytałem do 3 strony dalej chyba nie było sensu i zauważyłem, że nawet policjanci są podzieleni jedni za rozmowy przez CB dają mandat inni nie więc o co tu chodzi ?

 

 

No właśnie :duh: . Jak dla mnie takie pytanie jest szczytem głupoty i mam nadzieję, ze głupszych forumowiczów na tym podwórku nie bedzie :norty: Celowo podałem ten link aby pokazać, że większość policjantów uwaza taką interpretację tego przepisu za śmieszną i niedorzeczną. A cytat z "Foresta Gump'a" (tłumaczę bo najwyraźniej umiejętność czytania miedzy wierszami nie dotyka wszystkich :D ) oznacza, że głupim stróżem prawa będzie ten, który ukarze kierowcę za trzymanie mikrofonu od CB w ręku :duh:.

Każdy policjant sam interpretuje przepisy? Mi się wydaje, że tak , a czy to należy do ich obowiązków? Oj chyba nie, oni mają pilnować przestrzegania prawa, a nie je interpretować jak im odpowiada. Może oni jeszcze żyją w komunie i myślą, że mogą wszystko, ale naszczęście są sądy i inne instytucje tylko szkoda, że nie można pozwać później konkretnego policjanta do sądu o zwrot kosztów jakie ponosi obywatel z ich błędów, może wtedy by zaczęli myśleć...

 

Każdy myślący człowiek jest w stanie zinterpretować polecenie swojego przełożonego w sposób który pozwoli na ocenę czy jest to zgodne z prawem czy nie z czego powinieneś się cieszyć...Gdyby ci policjanci ślepo pilnowali prawa to byś 1 kilometra normalnie nie przejechał, a z CB korzystał trzymając głowę na wysokości deski rozdzielczej, względnie górnej krawędzi drzwi :twisted2: . Jeżeli chodzi o wątek komuny....chyba jej nie pamiętasz coś mi się zdaje patrząc po formie twoich wypowiedzi :nienie: . Takze konkludując.... wymagasz od innych aby zaczęli myśleć nie używając sam narządu przeznaczonego do tej funkcji :?: :?: Chyba troszkę przesadzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Twoje zmartwienie z tym policjantem - ja takich nie mam.

 

policja na sluzbie moze nie stosowac sie do pewnych przepisow..

a po nastepne smiesza mnie te wszystkie asy z antenkami na dachu....

ja jakos jezdze i nie potrzebuje cb i daje rade...

i jakos ani mandatu ani nic

i normalnie typowe podejscie polskich kierowcow-to przepisy sa zle, drogi sa zle, policja zla tylko kierowcy dobrzy.....

pawelh ma racje i tyle, jak nie wolno to nie wolno a jak wolno to wolno....

a dyskutowanie z przepisami to taka polska przypadlosc...

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.