Skocz do zawartości

problem z komputerem pokładowym w e36 1.8i

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam mam problem z komputerem pokładowym w mojej bmw e 36 1.8i

mianowicie na wyświetlaczu nie widac prawie niczego tylko blade znikome cyfry praktycznie nie do odczytania .Może ktoś wie co jest przyczyną i czy da sie to naprawic czy poprostu wymienic :roll2:

Opublikowano
Witam nie trzeba nic wymieniać też tak miałem jeśli widać blade cyfry tzn. że musisz wymienić zarówki w komputerze
Opublikowano
Dokladnie wymienić żaróweczki i po problemie.
Opublikowano
Witam, mialem to samo,czesta usterka...Dokladnie tak jak doradzaja koledzy wymien zaroweczki...Pozdrawiam!
Opublikowano
  • Autor
dzięki za radę spróbuję wymienic żaróeki
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Niestety panowie żarówki wymieniłem i nadal nic nowe nie świecą może ktoś mnie oświeci :cry2:
Opublikowano
Jeśli było widać blade cyfry to wina żarówek musi być jeżeli nie widać nic to komputera , może wtyczka gdzieś nie łączy albo którys z kabli odpowiedzialny za oświetlenie masz przerwany a jak wkręciłes te żarówki to lekko sie wkręcały ? bo jeśli tak to spróbój dogiąć te blaszki w oprawkach bo jeśli bedą one miały za dużą przerwe to nie bedzie styku i tez nie bedą świecic
Opublikowano
Może być to samo co problem z klimatronikiem - kondensator filtrujący zasilanie (elektrolityczny lub tantalowy) pada. Wystarczy go wymienić. U mnie w klimatroniku podziałalo a podobne objawy.

http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/ - moja Bumcia ;)




http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/spalanie.gif

Opublikowano
  • Autor
A więc sprawa ma się tak zmierzłem napięcie na kostce jest ok 12v następnie zmierzyłem wartośc na stykach żarówek wynosiło ok 3.5v potem na ścieżce plusowej dochodzącej do żarówki znalazłem jakiś chyba opornik i za nim napięcie wynosiło 12v czyżby tu tkwił problem ?
Opublikowano
Z Twojego opisu problemu nie widać ale też nie wykonałeś żadnego testu, który mógłby cokolwiek powiedzieć. Szukaj na kondensatorach czy ktoryś nie wylał.

http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/ - moja Bumcia ;)




http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/spalanie.gif

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

jak już pisałem na ścieżce plusowej dochodzącej do żarówek podświetlających wyświetlacz napięcie wynosi ok. 3,3v dlatego nie świeca natomiast na tej że ścieżce jest opornik (chyba tak się zwie nie jestem elektronikiem ) i przed nim napięcie wynosi 12 v wiec zrobiłem obejście (ominołem opornik ) i żaróeki zaświeciły , wyświetlacz był widoczny jak należy . dlatego mam pytanie czy gdy zrobię to obejście nic się nie p

rzepali w kompie czy lepiej zanieśc do elektronika :mad2:

 

NAPRAWIŁEM ten (opornin) to dioda półprzewodnikowa , była spalona wymieniłem i działa HA HA

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.