Skocz do zawartości

325 i 2002 r. niefabryczne radio ze sterowaniem w kierownicy


avatarrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

mój pierwszy post, zatem proszę o wyrozumiałość. Będękupował (właściwie już kupiłem) BMW 325i z 2002 r., tyle że fabryczne radio zostało w nim wymontowane.

 

Mam pytanie, czy są na rynku jakieś (nieoryginalne z BMW) radia samochodowe, które "z marszu", bez jakichkolwiek przeróbek i przejściówek mogą działać ze sterowaniem w kierownicy? Niekoniecznie wszystkie funkcje sterowania musiałyby oczywiście działać, mnie zależałoby przede wszystkim na głośności, przesuwanie przód/tył i zmiana źródła dźwięku (radio/cd).

 

Jeśli takie radia są niedostępne na rynku, jakiego rodzaju przejściówka i do jakiego modelu radia jest konieczna, aby to działało? W jaki sposób na takim niefabrycznym "BMW radiu" w takim przypadku sterowanie działa? Interesuje mnie z oczywistych względów najtańsze rozwiązanie takiej przejściówki.

 

Szukałem odpowiedzi :search:, ale poza pewnymi propozycjami radyjek firm Alpine, Blaupunkt itd. nie znalazłem konkretnej informacji na to akurat pytanie.

 

Z góry dzięki :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: za wszystkie odpowiedzi na temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego niewiem czy na niefabrycznym radiu ci multifunkcja zadziala... :/ Ja u mnie mialem kaseciaka i kupilem teraz uzywke na ebayu na CD, wydaje mi sie ze to najlepsze rozwiazanie jesli zadnym audiofilem nie jestes :D Do innego radia potrzebujesz te zaslepke, a to nieladnie wyglada (podswietlenie inne, estetyka itd.), wiec jak jeszcze nie kupilem to polecam uzywany original na CD, wtedy tez z multifunkcja nie bedziesz mial problemu a cena ok. 500zl tez niejest strasznie wygorowana... ;) Pozdr!
Wszystko ponizej 6 cylindrow do kosiarki sie nadaje... ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego niewiem czy na niefabrycznym radiu ci multifunkcja zadziala... :/ Ja u mnie mialem kaseciaka i kupilem teraz uzywke na ebayu na CD, wydaje mi sie ze to najlepsze rozwiazanie jesli zadnym audiofilem nie jestes :D Do innego radia potrzebujesz te zaslepke, a to nieladnie wyglada (podswietlenie inne, estetyka itd.), wiec jak jeszcze nie kupilem to polecam uzywany original na CD, wtedy tez z multifunkcja nie bedziesz mial problemu a cena ok. 500zl tez niejest strasznie wygorowana... ;) Pozdr!

 

Dzieki za odpowiedź :D Wolałbym jednak niefabryczne radio ze względu na możliwość odtwarzania mp3. No chyba że można znaleźć fabryczne z tą opcją.

 

Audiofilem nie jestem, lecz słyszałem, że te radia fabryczne nie grają zbyt rewelacyjnie(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozna, widzialem kiedys na allegro, ale cena kurcze troche wygorowana 1100zl o ile pamietam... Kazdy robi jak uwazam, jak znow jestem zwolennikiem oryginalu, nielubie jak mi cos w aucie nie pasuje... :mrgreen: A co do sterowania nieorginalnego radia z kierownicy to musisz poczekac na inne wypowiedzi, bo ja niestety niewiem... :oops: Pozdrawiam i powodzenia!!
Wszystko ponizej 6 cylindrow do kosiarki sie nadaje... ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oryginalnego kaseciaka w swoim E46,dźwiek?... :( gożej niż masakra.Bez zastanowienia wymieniłem na alpinke,co mnie zdziwiło że na oryginalnych głośniczkach będzie tak dobże grać no i tubke dodałem...Nie jest to dyskoteka :) ,ale dźwięk czysty i godny uznania.Jeśli chodzi o multifunkcje to bez przejsciówki (modułu) zapomnij,też troszke tego szukałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie radia alpine z serii cda maja opcję sterowania z kierownicy wydatek ok 100 zł plus radio od 900 może to nie mało ale radia alpine są warte każdej złotówki która na nie wydasz

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie radia alpine z serii cda maja opcję sterowania z kierownicy wydatek ok 100 zł plus radio od 900 może to nie mało ale radia alpine są warte każdej złotówki która na nie wydasz

 

Dzięki za odpowiedź. Możesz podać jakieś linki z ofertami, z których wziąłeś tę cenę 100 PLN za opcję multifunkcji? :D

 

I drugie pytanie w takim razie do znawców Alpiny - jaki model najmniej w Waszym subiektywnym odczuciu psuje estetykę deski rozdzielczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.