Skocz do zawartości

Na jakich kołach jeździcie?.....potrzebuję podpowiedzi


biedrona

Rekomendowane odpowiedzi

Być może będę miał okazyjnie zakupić ten model felg :

http://allegro.pl/item1004924462_felgi_bmw_18_3_e46_e36_z3_z4_e85_e86_5x120.html

właśnie w rozmiarze 18' pochodzące od e46.

 

Na tę chwilę mam 16' i seryjne zawieszenie. Powiedzcie mi czy przy zmianie na te felgi muszę zmieniać coś w zawieszeniu?

http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Być może będę miał okazyjnie zakupić ten model felg :

http://allegro.pl/item1004924462_felgi_bmw_18_3_e46_e36_z3_z4_e85_e86_5x120.html

właśnie w rozmiarze 18' pochodzące od e46.

 

Na tę chwilę mam 16' i seryjne zawieszenie. Powiedzcie mi czy przy zmianie na te felgi muszę zmieniać coś w zawieszeniu?

 

Nic nie musisz zmieniac. A felgi mimo ze seryjne BMW to wygladaja bardzo rasowo :cool2: .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz zmieniac. A felgi mimo ze seryjne BMW to wygladaja bardzo rasowo :cool2: .

 

Dzięki :) O to właśnie chodzi :twisted:

http://obrazki.elektroda.pl/5027143500_1344194822.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

poszukuje czegoś na felgi dla mojej Zetki - zastanawiałem się nad nokian ZG2 na tyl 245/40/14 na przód 225/45/17?

ktoś na jakieś doświadczenie z Nokian w wersji letniej? JA sprawdzałem te opony w wersji zimowej są super- oczywiście nie w Zetce :)

poszukuje czegoś do 3,0 l - jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nokiany ale nie pamietam jakie :mrgreen: jakos spojrze na dniach to Ci podam model... jestem z nich bardzo zadowolony, musze przyznac ze czasmi ciezko jest zarzucic tylkiem nawet przy moim 1,8 LPG ;)
ZAPRASZAM UZYTKOWNIKOW SERII Z !>KLiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nokiany ale nie pamietam jakie :mrgreen: jakos spojrze na dniach to Ci podam model... jestem z nich bardzo zadowolony, musze przyznac ze czasmi ciezko jest zarzucic tylkiem nawet przy moim 1,8 LPG ;)

 

Slyszalem ze 1.6 LPG idzie bokiem bez problemu nawet na 265 z tylu. Chyba czeka Cie swap ... :|

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie orientujecie się może czy kółeczka 18" o danych:

Rozmiar felgi: 8.0 x 18

Rozstaw śrub: 5 x 120

ET: 35

Rozmiar opon: 234 / 40

da radę włożyć na z3 przed liftem 1.8?? Pozdrawiam

 

Tyl da rade, nie jestem pewny co do przodu - czy opona 235/40 zmiesci sie pod talerzykiem amortyzatora. 225/40 napewno bedzie ok. Pozatym obstawiam ze na takim rozmiarze opon w koleinach nie bedzie zbyt milo ;).

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saron, moge zobaczyc ale nie wiem czy bedzie chcialo mi sie sprawdzac czy ciagle dziala czy nie ;) w ostatecznosci sam sobie sprawdzisz u Swistara jak bedziemy, ja tam chyba bede najszybciej bo juz 3ego wiec nie zdarzysz byc "nie w stanie" ;)
ZAPRASZAM UZYTKOWNIKOW SERII Z !>KLiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
Nosze sie z zamiarem zamontowania felg BROCK B1 w rozmiarze przód 8.5x17 ET 13 oraz tył 10x17 ET 20 moze orientuje sie ktoś , jaki setup rozmiaru by był najbardziej korzystny na te koła? w internecie spotkałem sie z rozmiarem opon na tych kołach w Z3 przód 215/40R17 tył 245/35R17 , moje Z3 to Coupe 2.8 i jest obniżone o 30mm przód/tył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

bez przesady ja mam teraz 4x 225/45/R17 i nie ma tragedii problem "pływania" owszem występuje ale warto się upewnić czy nie ma problemu z zawieszeniem tzn: wahacze, sworznie, tuleje. Ja bezpośrednio po zakupie wymieniłem cały przód i jest o niebo lepiej. Po tym zrobić zbieżność obowiązkowo i zadbać o opony.

 

Druga sprawa w/g książki serwisowej można spokojnie zakładać 225/45/R17 na przód i 245/40/R17 na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.