Skocz do zawartości

problem z chłodzeniem w 323i


steedy

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem trwa od momentu gdy kupiłem samochód. Nie będę wnikał w to, że sprzedający ani słowem nie wspomniał o tym, że może być coś nie tak.. W drodze do domu nagle zobaczyłem, że wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej jest wychylony w maksymalnej pozycji na prawo (na czerwonym polu). Zatrzymałem się i już było widać, że wylatuje spod niej dym. Otworzyłem maskę, okazało się, że zagotowała się ciecz, poza tym okazało się, że cieczy prawie już nie ma. Do domu wróciłem na lawecie. Byłem u mechanika, dolał mi cieczy chłodzącej do pełna, coś było nieszczelne, więc uszczelnił, odpowietrzył bo było zapowietrzone. Samochód dobrze jeździł po mieście, ale jak rozpędziłem się i wszedłem na większe obroty poza miastem to znowu to samo, momentalnie cieczy 5 litrów wylało się (to chyba taki mechanizm jest, że jak się przegrzewa mocno to ta ciecz wylatuje gwałtownie), i znowu wróciłem do mechanika. Uznał, że jest niepsrawne visco, więc wymienił visco, po czym, jak się można domyślać, cała historia znów się powtórzyła. Czy ktoś ma pojęcie co może być nie tak ? Z góry dzięki za wszelkie sugestie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie też stawiałem na visko a sprawa była prozaiczna , termostat.Visko nie włączało się bo chłodnica była do połowy zimna.

Możesz to sprawdzić , jeśli silnik jest nagrzany do normalnej temp i jeden z przewodów dochodzących do obudowy termostatu jest gorący a drugi letni to masz zamknięty po prostu termostat i płyn nie idzie w obieg na chłodnicę.Ja w czasie jazdy leczyłem się włączaniem ogrzewania na max i to pozwalało mi dojechać do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.