Skocz do zawartości

Prośba o rady przed planowanym zakupem


Tomcio_e36

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Na forum jestem od dośc dawna,wcześniej użytkowałem dwie siódemy,obie e23,jedną automata,jedną manuala,obie 2,8 litra.Potem stałem się nieszczęśliwym posiadaczem trójki(żona się uparła ,niższe ubezpieczenia itp,zresztą ostatnią siedem rozwaliłem kompletnie,poślizg mi nie wyszedł,ja wyszłem cało)najpierw z silnikiem 1,8 m40-toto wogóle nie jeździło,teraz e36 z silnikiem m52b20-już jakoś to jeździ ale cały czas wspominam to płynięcie serią siedem,trójka to taka imitacja.No i w zeszłym tygodniu stało się -skok freestylowy na crossie,wywrotka,zerwane wiązadła krzyżowe przednie i poboczne,jestem po artroskopi,teraz przede mną dłuuuuga rehabilitacja.Potrzebuję auto wygodne a nie podrygiwacza.Stać mnie będzie na e38 z początków produkcji lata 1994,95(E32 odpada,nie podoba mi się linia a o e38 mażyłem dość długo).Myślę o przwiezieniu czegoś z zagranicy.I proszę was teraz o opinię na temat tego wozu,na co zwracać uwagę,najczęstsze usterki.Zaznaczam,że z podstawowymi a nawet poważniejszymi usterkami mechanicznymi raczej dam radę,ściąganie głowic w m30 rozbieranie dołów,wymiana panewek itp to dla mnie nie nowośc ,ale jednak w konstrukcyjnie starszych silnikach.Acha i bezwarunkowo automat(brak pełnej sprawności w prawym kolanie a umiem hamować automatem lewą nogą),myślę o silniku v8 3,0.Podzielicie się doświadczeniami?Acha i auto ma służyć do spokojnej ale mimo wszystko szybkiej jazdy,mieszkam na śląsku do pracy dojeżdzam drogą co ma trzy pasy w jedną stronę,więc...I jeszcze jedno-wiem że na ten temat będą niepozytywne opinie,ale będę musiał ją zagazować,jeżdżę dużo ,jakies30 tysięcy w ciągu roku i niewiele z tego to trasy,raczej odcinki rzędu 50-60 km.Pozdrawiam i biorę się za przeglądanie forum siedem,bo przyznaje że długo tu nie zaglądałem :mrgreen: :cool2:

Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po pierwsze, do tego silnika tylko instalacja sekwencyjna.

Po drugie - najwazniejsza jest bezwypadkowosc. Jezeli trafisz zadbany egzemplarz, to mysle, ze nie powinienes miec zadnych powazniejszych problemow. Np. w mojej E38 poza olejem, swiecami i filtrami nie musialem poki co wymieniac niczego.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.