Skocz do zawartości

Prowadnice el. szyby itp.


ufo000000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem. Jak już kupiłem autko to był jeden mankament.

El. szyba pasażera wypadała z prowadnic, więc postanowiłem rozebrać i zobaczyć. I widzę że to oto kółko któro w tej "szynie" powinno lecieć jest odłamane

 

http://img172.imageshack.us/img172/5416/zdjcia0032wk7.th.jpg

 

http://img108.imageshack.us/img108/3893/zdjcia0034wd0.th.jpg

 

Te dwa plasticzki które chodzą w prowadnicach też są delikatnie uszczerbione ale to kółko jest głównym problemem. Wiecie może gdzie to mogę kupić, i jak to potem zamontować-to nie jest na śrubce także może ciężko być.

 

Dajcie jakąś rade proszę

 

BMW E36 "96 compact M44

 

Dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten sam motyw mialem, kupilem cały mechanizm bo ten plasticzek połamany z kułeczkiem raczej jest niewymienialny - a teraz sie męcze z wyregulowaniem mechanizmu szyby :|

 

Może ktoś z was będzie wiedział co jest nie tak jak szyba chodzi góra dół, jednak tak w połowie miewała takie delikatne momenty krytyczne, gdzie zwalniała - a do tego wewnętrze blachy drzwi do których jest przykrecony mechanizm podnoszenie dość mocno pracują w momencie kiedy naciskam np na uchylenie bądz zamknięcie szyby. Wgina się ta blach do środka lub na zewnątrz - pod wpływem pracy podnośnika - chodz nie wiem czy to nie wina mechanizmu podnośnika. Do tego dziś po kilku dniach używanie szybki po zmontowaniu szyba mi się najpierw zblokowała a ja na chama próbowałem to zamknąć to potem już musiałem się męczyć w ustawienie mechanizmu na parkingu bo szyba poleciała do przodu i sieczka się zrobiła na mechanizmie. Powiem szczerze że zastanawiam się czy nie mam nie tak pogiętych prowadnic - bo nie wygląda ta przy zamku za prosto, a nie bardzo wiem jak to ma być w orginale - lub czy uszczelki są właściwie w prowadnicy zamontowane.

Tak swoją drogą prowadnice są wogóle wymienialne ?

Szukałem ale nie bardzo znalazłem może ma ktoś z was fotki bądz linka jak to powinno wyglądać - to może by coś pomogło bo jutro ide z książką regulować szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kółko zrobiłem już na tokarce z brązu, ten bolec co je trzyma musiałem przepiłować od wewnętrznej strony (co nie jest banalne niewyjmując całego mechanizmu) bolec tez wytoczyłem, nagwintowałem i nakrętka z tamtej strony. Ważne aby szyba pracowała w swoich uszczelkach chodzi mi o uszczelki ze strony przodu auta (z lewej strony drzwi jak sie patrzysz na mechanizm), gdy nie jest ona w nich to właśnie krzywi cały mechanizm. Mechanizm mogło ci pokrzywić trochę przy urwaniu tego kółka (mi pokrzywiło i prostowałem bez wyjmowania mechanizmu na siłę), możesz ewentualnie drugie drzwi rozebrać i zbadać jak tam jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.