Skocz do zawartości

Brak oswietlenia wewn. kiedy otwieram drzwi, zarówki ok


LeszekW

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy otwieram drzwi oswietlenie nie działa, działają tylko włączane lamki na przyciski. Ząrówki są ok, sprawdzałem . Czy jest jakis specjalny sterownik do oświetlenia, a może to się jakoś programuje. Posiadam program carsoft oraz złącze diagnoistyczna do BMW. Proszę o pomoc.
LW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy brak oświetlenia wewnętrznego pojawia się po otwarciu tylko jednych drzwi np. kierowcy, czy nie reaguje na którekolwiek.

Jeśli tylko jedne to prawdopodobnie mikrowłącznik przy zamku jest uszkodzony i nie podaje sygnału do sterownika comfortu, o otwarciu drzwi.

Mikrowłącznik zamka w E39 jest w części przykręcanej do nadwozia, nie w drzwiach.

Może to co napisałem trochę rozjaśni problem.

Informacyjnie o mikrowłączniku - każde drzwi mają swój - jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu które drzwi otwieram, oświetlenie nie działa.

Gdzie dokładnie szukać tego mikrowyłącznika, (zamek drzwi, czy ramię prowadzące drzwi z przedniej cześc przy koncówce błotnika).

Dziwi mnie tylko to, że jak drzwi są otwarte (niedomknięte) na desce rozdzielczej pojawia się informacja o nie zamknętych drzwiach, a oświetlenie nie działa.

LW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dodatkowych przełączników na podszybiu, może są gdzieś indziej ale nie wiem gdzie. J

edyne przełączniki to włączniki dodatkowego oświetlenia i środkowy włącznik oświetlenia normalnego (działającego przy otwartych drzwich w samochodzie - oczywiście nie moim). Wciskając ten przycisk nic się nie dzieje. Co robić nie wiem. Będę wdzięczny za rady.

LW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.