Skocz do zawartości

sub w e46 - problem blacha za tylnymi siedzeniami


szymcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ma m takie pytanie chce zamontowac głośnik niskotonowy w bagazniku jednak za tylnimi siedzeniami mam blache spodziewalem sie dzielonych tylnich siedzen no ale coz heheh. Pytanie moje jest nastepujace jaki i gdzie wstawic glosnik zeby bylo cos slychac w srodku? wiadomo ze jak wloze glosnik jak caly bagaznik to cale miasto mnie uslyszy no i oczywiscie do mnie do srodka cos doleci ale nie o to mi chodzi. czy powinienem wyciac kawal blachy i wstawic w to miejsce głosnik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ma m takie pytanie chce zamontowac głośnik niskotonowy w bagazniku jednak za tylnimi siedzeniami mam blache spodziewalem sie dzielonych tylnich siedzen no ale coz heheh. Pytanie moje jest nastepujace jaki i gdzie wstawic glosnik zeby bylo cos slychac w srodku? wiadomo ze jak wloze glosnik jak caly bagaznik to cale miasto mnie uslyszy no i oczywiscie do mnie do srodka cos doleci ale nie o to mi chodzi. czy powinienem wyciac kawal blachy i wstawic w to miejsce głosnik?

 

Sprobuj najpierw pozbyc sie tylnich glosnikow, jesli efekt nie wystarcza to trzeba bedzie przerabiac tylnią półkę, albo zrobic wyjmowanego suba za siedzenie pasazera (kumpel ma ten patent, srednio wygodny)

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie chcialbym zatrzymac tylnie głosniki a co do tego suba pod siedzenie mysle ze to ciekawe rozwiazanie tylko w serwisie mi powiedziemi ze to nie gra najlepiej, co do zajmowanego miesjca to i tak nie uzywam tylnich siedzen pozdrwaim i dzieki za rade

w sumie jeszcze jedno teraz tak sobie pomyslalem jak bym zrobil dziury w tylniej polce i dal tam maskownice od glosnikow moze to by cos dalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie chcialbym zatrzymac tylnie głosniki a co do tego suba pod siedzenie mysle ze to ciekawe rozwiazanie tylko w serwisie mi powiedziemi ze to nie gra najlepiej, co do zajmowanego miesjca to i tak nie uzywam tylnich siedzen pozdrwaim i dzieki za rade

w sumie jeszcze jedno teraz tak sobie pomyslalem jak bym zrobil dziury w tylniej polce i dal tam maskownice od glosnikow moze to by cos dalo?

 

Dałoby ale to straszna masakra, bo tylna polka to tez blacha. Kumpel ma to rozwiazane tak ze wozi suba 25cm JL za siedzeniem pasazera w nogach tylniej kanapy (zrobil dopasowana skrzynke). Ma do tego wtyczke wyprowadzona z pod siedzenia. Gra bardzo ladnie

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jeszcze jest to rozwiazanie takiego plaskiego suba ktory sie wklada pod siedzenie ale nigdy nie slyszalem jak to gra. a co do tylniej polki to w sumie mysle ze nie byloby problemu z wycieciem tam dziur ewentualny problem to lade wykonczenie tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jeszcze jest to rozwiazanie takiego plaskiego suba ktory sie wklada pod siedzenie ale nigdy nie slyszalem jak to gra. a co do tylniej polki to w sumie mysle ze nie byloby problemu z wycieciem tam dziur ewentualny problem to lade wykonczenie tego

 

Takie suby robi np blaupunkt, ale to wyjatkowo kiszkowato gra i zupelnie nie warto

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem nie masz worka na narty i podłokietnika z tyłu (nawet nie wiem, czy w E46 były) - wtedy rozwiązanie jest proste.

 

Oryginalnego suba to raczej nie kupuj - lepiej coś sklecić - chyba, że cena niska.

 

Jak rozumiem chcesz kupić całego suba - najlepiej jest zrobić dopasowaną skrzynkę, ale to trochę zabawy i wyliczania.

 

Proponowałbym wyciąć centralnie otwór w blasze za kanapą i wsadzić normalnego suba do bagażnika. Wszelkie zabawy z płaskimi obudowami itp. nie mają sensu - już lepiej by było wsadzić mocne głośniki w drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem nie masz worka na narty i podłokietnika z tyłu (nawet nie wiem, czy w E46 były) - wtedy rozwiązanie jest proste.

 

tzn podłokietnik mam ale mimo wszystko za siedzeniami jest blacha jest widoczny kwadrat jak gdyby do wyciecia ale nie wydaje mi sie ze mozna go zdjac

 

Oryginalnego suba to raczej nie kupuj - lepiej coś sklecić - chyba, że cena niska.

 

tzn nie wiem jak to gra, w sumie jak by pasowalo do mojego bez przerobek to czemu nie chodzi mi tylko o podkreslenie basu a nie o to zeby caly bagaznik mi walil.

 

Jak rozumiem chcesz kupić całego suba - najlepiej jest zrobić dopasowaną skrzynkę, ale to trochę zabawy i wyliczania.

 

co rozumiesz przez dopasowana? do czego? ja myslalem zeby wsadzic cos do bagaznika i tyle heheh.

 

Proponowałbym wyciąć centralnie otwór w blasze za kanapą i wsadzić normalnego suba do bagażnika. Wszelkie zabawy z płaskimi obudowami itp. nie mają sensu - już lepiej by było wsadzić mocne głośniki w drzwi.

 

tylko jak juz wspomnialem np orginalny sub podpina sie pod tylnia polke wiec tez pomyslalem ze moglbym wywalic dwie wielkie dziury w tylniej polce i tylko zasiepic je maskownicami od glosnikow 6x9 i tyle po przeciez jak wywale blache z za siedzen to mimo wszystko beda tam siedzenia heheh.

Temat jest ogolnie dosyc ciezki z racji tego ze nie chce miec samochodu wypelnionego basem to ma byc zauwazalny dodatek nie bede sie bawil w dresa z subem wielkim jak bagaznik pozdrawiam i dzieki za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec postanowilem kupic normalego suba i wstawic go do bagaznika wytne otwor w miescu tylnego podlokietnika tam gdzie jest miejsce na narty po drugie spod tylnich glosnikow wyjalem takie jakies wypelniacze a jezeli jeszcze bedzie za malo to w tylniej polce zrobie dziury i wstawie maskownice od glosnikow i tyle pytanie jest jaki sub znalazlem calkiem biezly tylko jestem zaskoczony ze jest zamkniety bez bass reflexu moc jest wydaje mi sie wystarczajaca 200 wat? co myslicie na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec postanowilem kupic normalego suba i wstawic go do bagaznika wytne otwor w miescu tylnego podlokietnika tam gdzie jest miejsce na narty po drugie spod tylnich glosnikow wyjalem takie jakies wypelniacze a jezeli jeszcze bedzie za malo to w tylniej polce zrobie dziury i wstawie maskownice od glosnikow i tyle pytanie jest jaki sub znalazlem calkiem biezly tylko jestem zaskoczony ze jest zamkniety bez bass reflexu moc jest wydaje mi sie wystarczajaca 200 wat? co myslicie na ten temat?

 

Brat przechodzi ten sam problem co Ty. Powiem tak ze nie musisz wycinac blachy tam gdzie jest schowek na narty wystarczy wyciągnąć tylnia kanape i ja wyłamiesz delikatnie bo ona tylko tam jest tak bo jest. Co do przedastania się basu do auta to jest z tym problem powiem ci 200 wat to troszke za Malo.W bagażniku testowaliśmy suba JBL P1222 na konkretnej cyfrowce i cisza bas był stłumiony a jak lekko klape otworzyliśmy to jak na koncercie. Dodam tylko ze jak wyciagniesz głosniki to tak samo jest bas nie przechodzi. BMW e46 jest konkretnie wygłuszone (bagażnik).

Zrobi się troszke lepiej (Ciepło) to wyciagniemy ta tylnia połke i zaczniemy kombinowac.Mysłalismy tez nad tym ze pod połka zamontowac dystanse mdw 200mm i usadzic tam JBL GTO 804 i jak bys ściągnął maskownice to by było go widac a przymocowany by był do tej polki. (Czytałem na innym forum i to pomogło) Rozwiazan jest wiele tylko trzeba znalesc właściwe.

Jeżeli cos uda się z tym zrobic to proszę tutaj opisywac rozne sytuacje i przypadki jak przedostac bass do auta oczywiście mowa jest o tych wersjach co nie maja dzielonych kanam i brak podłokietnika z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem tylko dodac ze w sumie orginalny sub harmana kardona dziala na tej zasadzie jest podpiety pod tylna polke pierscien z mdf to w sumie zaden problem tak mi sie wydaje obklejic go tylko mata z dybamatu dla wygluszenia dziura w tylniej polce przykryta maskownica od suba i moze sie to udac heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.