Skocz do zawartości

Wymiana zawieszenia - kompletna e36 coupe 1.6i 12/95


electrovnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym wymienić w całości zawieszenie w swojej niuni. Nie chodzi mi o żadne obniżanie czy utwardzenie. Chodzi po prostu o to żeby w końcu nic mi nie pukało i żeby komfort jazdy uległ polepszeniu. Założyłem koła 17 calowe i nie mogę już słuchać jak nawet przy najmniejszym wybrzuszeniu jezdni czy dziurze wszystko się telepie i puka.

 

Doradźcie mi proszę na jakie firmy zwrócić uwagę, w jakim przedziale cenowym się zmieszczę no i przede wszystkim jakie części podlegają wymianie.

 

Dzięki za wszelkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tydzien czasu po takim zabiegu i powiem ci ze efekt powalajacy. Wymienilem wszystko z przodu tj, drazki, wachacze, tuleje, maglownica itp itd. W sumie 580 czesci i 100 robota plus 100 zbieznosc. Robili mi to w profesjonalnej b. duzej firmie tuningowej w poznaniu i wszystkie wymienione czesci byly regenerowane, czyli naprawiane oryginaly. Pytalem dlaczego nie zamienniki nowe, odradzili mi tego bo sa one robione na tasmie i kontrola jakosci marna. Teraz sie szykuje do tylu bo z przodem jest rewelacyjnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymienilem wszystko z przodu tj, drazki, wachacze, tuleje, maglownica itp itd. W sumie 580 czesci i 100 robota plus 100 zbieznosc. Robili mi to w profesjonalnej b. duzej firmie tuningowej w poznaniu i wszystkie wymienione czesci byly regenerowane, czyli naprawiane oryginaly.

 

Jakoś te części to chyba liczyli po cenie złomu bo 580zł za "wszystko" do przodu w "profesjonalnej b. dużej firmie" to śmiesznie mało. W dodatku 100 zł za wymiane tego wszystkiego to już na granicy aburdu za kilka godzin roboty. Aby wymienić WSZYSTKO w przodzie musiał byś wymienić:

 

- 2x drążek stablizatora

- 2x łącznik stablizatora

- 2x guma stablizatora

- 2x swożen wachacz lewy na prasie

- 2x swożen wachacz prawy na prasie

- 2x mocowanie końcowki wachacza na prasie /lewe, prawe/

 

i teraz jeszcze

 

- amortyzatory

- łożyska amortyzatorów górne

 

Mnie cała ta impreza dwa lata temu w E36 za sam materiał po cenach zakupu warsztatu +1% marży na częściach FEBI + amortyzatory SACH Adv. kosztowała ~ 1600zł z czego amortyzatory kosztowały ~ 700zł

 

Więc u Ciebie to chyba było "prawie" wszystko. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 580 plnów (chyba kupowałeś coś od małego fiata ) :twisted2: Kolego ja tam 2.000 włożyłem.Ale warto było. :twisted2:

 

Zapomnialem dodac ze amory wymienialem jakis miesiac temu a czesci i robota to dzielo mego kuzyna ktory jest wlascicielem ow duzej firmy i to tylko za przod. Nie wiem po co taki komentrz bo glupi nie jestem wiem jak czesci wygladaja i ile mam pieniedzy w portfelu, a ty jesli zaplaciles 2000 to pomysl ze ktos to zrobil taniej :duh: a roznice ceny wlal do gardla i sie swietnie bawil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobiłeś to taniej to gratuluje.A i nie przypominam sobie kolego abym coś napomkną ze jesteś głupi.A co do twojego portfela to nie wnikam ile tam nosisz (ja nosze ciaki spięte na gumach ) a jak się bawię to lalki tańczą na stołach.A propos kolego wracając do tematu który zapoczątkowałeś to tylko wypowiedziałem się na temat ile minimum trzeba wrzucić żeby to pięknie hulało.I czy warto było A ty od razu atak.
http://www.bmw-sport.pl/images/signatures/1868313008478371b841670.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.