Skocz do zawartości

Pytanko m40 1.6


Mastah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) Mam pytanie, mianowicie: Bumka stała cały dzień, wieczorkiem wsiadłem odpaliłem , przejechałem około 5 km i przycisnąłem jej do 120 na 3 biegu ale jeszcze miałem zapasu gazu. Strzałka temperatury była przed tą "operacją" za niebieskim polem za tą pierwszą kreską. Czy takie pociągnięcie z taką temp nie będzie miało wpływu na dalszą pracę motorkr. Drugie pyanie tyczy się popychaczy. Dokładnie 10 tys km temu zmieniałem cały rozrząd z klawiaturą i lekkie klikanie dalej się utrzymywało. teraz przy zmianie Oleju wlałem lepszy Castrol gtx magnatec 15w 40 i lekko się wszystko wyciszyło motor pracuje miło ale jak lekko dodam gazu i zacznie spadac z obrotów to słychac charakterystyczne klikanie klawiatury przez moment czy to normalne??
BrillaNtrot- MałY DiabeŁ ::--::
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Jak jadę rano do pracy i temp. wynosi ok 0 stopni to po 5 km już dawno stio na baczność w pionie. Raczej unikaj takich jazd przed osiągnięciem przez silnik normalnej temperatury pracy.

Tu masz trochę o klekocie M40:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=34017&highlight=klekot+m40

Wpisz w wyszukiwarkę klekot M40 to jeszcze wyskoczy milion innych tematów :wink:

Tu jeszcze ciekawy temat o 15W-xx do M40.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=64156&highlight=mit+zakazie

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik zalał mi taki jak ją sprowadziłem bo bał się syntetyku ze względu na przebieg bo nie wiedział jaki jest i zalecił mineralkę :/ chciałem zalac przynajmniej półsyntetyk ale powiedział że trzeba płukac silnik bo się rozszczelni :(
BrillaNtrot- MałY DiabeŁ ::--::
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego zalales 15w40? :duh: kogo sluchales, kolegi? sprzedawcy?

 

Czy zalewając 15W40 nie dostosował sie do zaleceń fabrycznych???

 

nie,

 

 

[Mechanik zalał mi taki jak ją sprowadziłem bo bał się syntetyku ze względu na przebieg bo nie wiedział jaki jest i zalecił mineralkę :/ chciałem zalac przynajmniej półsyntetyk ale powiedział że trzeba płukac silnik bo się rozszczelni]

 

 

to nie h.j nie mechanik jak tam powiedzial, wiesz najlepiej jest tak powiedziec, niewiem jaki przebieg wiec lejmineralny, zapytaj sie te pana mechanika dlaczego zalal mineralny?? ale niech odpowie co ma takiego mineralny ze niezaszkodzi dla silnika a inny zaszkodzi,i niech wyjasni CO MA SIE ROZSZCZELNIK!!!!?? bo moim zdaniem silnik uszczelnia uszczelka a nie nagar, OJ juz mam dosyc pisania o olej, lejcie sobie co tam chcecie, moje auta silnik M60 ma ponad 200tys i lezdzi na syntetyku, zony M43 tez na syntetyku i tez grobo ponad 200tys i nic niekomu nie stuknie anie nic nie rozszczeli! w sumie nic ci sie niestanie ja zlalaes taki olej, silnik bedzie pracowal tylko bedziesz mial takie objawy jak napisales wyzej, i przy niskich temperaturach zima bedzie slabo krecil i waleczek klekotach przy rozruchu, i za 100tys waleczek moze tez bedzie sie nadawal do wymiany

www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.