Skocz do zawartości

nieszczelny silnik: mineral czy polsyntetyk?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zaznaczam, że szukałem ale nie znalazłem zadnego postu o nie do końca szczelnym silniku.

Sprawa wygląda tak:

jak kupilem auto to mechanior automatycznie zalał minerałem mojego tds-a z uwagi na przebieg (teraz jakies 160tkm ale licze że jakaś stówka wiecej).

Silnik nie jest szczelny i troche mi ubywa oleju. Jak zrobie trasę około 1000km to pali mi olej, jak stoi to pokapuje powoli na przeguby.

Od tego czasu zrobiłem juz jakieś 25tys na Castrolu High Mileage 15w40. Silnik zachowuje sie wporządku.

Treaz muszę zmienić olej i zastanawiam sie co zrobić.

 

Wiem, że najrozsądniej byłoby usunąć nieszczelność i zalać polsyntetykiem, ale nie wiem z jakimi kosztami sie to wiąże. Nie chciałbym zwalać głowicy a boję się, że to może sie tym skończyć. Skoro oleju mi ubywa to raczej płyn chłodniczy sie tam nie dostaje, spaliny tez w normie.

 

Czy jest możliwe żeby uszczelka pod głowicą puszczała olej na zewnątrz nie puszczając tym samym plynu chlodniczego do oleju?

 

Uszczelkę pod klawiaturą juz zmieniłem ale to raczej nie ma znaczenia. Z czego tam może teraz ciec i z czego może zacząć ciec po wlaniu polsyntetyka?

 

Za wszystkie podpowiedzi dziekuje

 

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlej jak najszybciej tego minerała zeby nie niszczyc silnika i zalej polsyntetykiem. Pewnie bedzie jeszcze bardziej podciekal i z tym musisz sie liczyc ale przynajmniej nie skonczysz szybciej silnika. Nie wlewaj zadnej płukanki bo to dopiero rozszczelni i bedzie jeszcze gorzej. A jak pojawi sie na to budzet to wymien co trzeba w silniku. Zaden mineral ani zadne dodatki uszczelniajace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.