Skocz do zawartości

Jaki olej do silnika M106 3,5 litra


killa

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, podpowiedzcie Forumowicze, silnik jak w tytule, z turbiną, przebieg ok 200tys., rocznik 1985, a i jeszcze jedno ile tam oleju wejdzie. Wiem, że pewnie znajdę te informacje gdzieś na forum lub w necie ale czynnik czasu jest ważny a tego mam niestety mało, a mam nadzieję, że ktoś mi szybko odpowie... :roll: Edytowane przez killa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest m106turbo, wczoraj znalazłem info ale już postu nie edytowałem :P Człowiek uczy się całe życie... ;] A Betka jeszcze nie zrobiona... :duh: Olej kupiony-Mobil 1 15W40, nie wiem co było zalane wcześniej, kartki przy silniku nie było...Zobaczymy jak silnik się będzie sprawował.

A tak w ogóle to wielkie dzięki za pomoc :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Do M30, M102, M106 i S38 leję valvoline 10W40, a po remoncie w moim wykonaniu 10W60

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kochany "Adolf" E23 735i, do tego stopnia uwielbia CASTROL-a EDGE 10W60, że nawet nie zauważam ubytku na miarce, "od wymiany do wymiany" - robię przeciętnie 7,5-8tys.km. Oczywiście wymiana jest co roku na wiosnę, bez względu na ilość przejechanych kilometrów. Zaznaczam, że uszczelniacze są trzy lata po wymianie na nóweczki. I jeszcze jedno - zawsze wlewam do górnej kreski, czyli na maxa, oczywiście nigdy ponad! No i rzecz przynajmniej dla mnie najważniejsza - to autko nawet nie wie, że istnieje na tym świecie, coś takiego jak - gaz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.