Skocz do zawartości

Stukniecie przy hamowaniu.


apatia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ktos moze orientuje sie co moze generowac dziwne stukniecie podczas hamowania, dosc slyszalny w kabinie, odczuwalny na pedale. Wystepuje czasami podczas bardziej zdecydowanego hamowania dochodzacy z okolicy przodu samochodu. Autko to 316 compact z 96r.

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukniecie towarzyszy przy kazdym hamowaniu? U mnie wystepuje cos podobnego w tym samy modelu :think: Podczas jazdy, zwykle w korku czy przy hamowaniu z niewielkich predkosci slychac stuk, tyle ze u mnie nie czuc tego na pedale. Jest to taki gluchometaliczny dzwiek... Bylem z tym na szarpaku, wytrzepali mi samochod z kazdej strony i wyszla diagnoza jedna, laczniki stabilizatora do wymiany (reszta zawieszenia nie ma najmniejszych luzow), wymienilem ale nie przynioslo to poprawy, z poczatku jakby ucichlo ale wrocilo jednak, podejrzewam ze sa to stuki klockow hamulcowych jako ze charakterystyczne jest ze wystepuje u mnie stukot tylko i wylacznie jak np. nieco sie stocze do tylu i przyhamuje (klocek jakby sie cofnie) i przyhamuje potem jadac do przodu to stuknie, a jak juz raz przyhamuje do przodu to pozniej nie stuka. Nie mowie ze masz to samo, ja mam pewnosc teraz ze zawieszenie jest w 100% sprawne a mimo to stuka, u siebie obstawiam klocki, co moze byc u Ciebie, nie wiem aczkolwiek nie wadzi sprawdzic na szarpaku bo jak czuc Ci na pedale to warto sie zainteresowac, a koszt takiego sprawdzenia to 20 zl wiec nie ma co oszczedzac, a na naszych pieknych drogach moze w zawieszeniu pasc wszystko, a jednak troche tych gumowo-metalowych czesci mamy wiec warto przejrzec dla spokoju ducha :) Pozdrawiam!

 

Tutaj masz link do mojego tematu odnosnie tegoz podobnego problemu, moze cos Ci pomoze:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=68373&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukniecie jest raz na kilka, kilkanascie hamowan, choc ostatnio coraz czestsze, klocki i tarcze calkiem niedawno wymienialem, moze faktycznie cos z wahaczami. Widze ze czeka mnie wizyta w warsztacie.

 

Pozdrawiam i dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.