Skocz do zawartości

amulator sondy 5V


barto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie Szczesliwego Nowego Roku :roll2: 2008

W moim E34 M50 B20 z vanosem juz długo mam założony gaz i kiedyś miałem drugą generacje z silniczkiem krokowym na gazie i sonda sobie jakoś tam probowała rególować te dawki gazu. W końcu zdecydowałem się jakiś czas temu na Blosa no i wszytsko ładnie chodzi, ale nie zawsze, bo czasami łapie muła. Podejrzewam ze w zalezności od temperatury zewnetrznej a co za tym idzie innej objetości wlasciwej powietrza, wilgotnosci itp itd sonda przy tym samym skladzie z blosa ma nieco inny sklad w spalinach i poprostu przechodzi w awaryjny stan i muli. Czy ktos moze sie bawil w podłączanie emulatora sondy 5V moze ktos ma jakies spostrzezenia w nioski moze schematy elektryczne. Generalnie to najbardziej chcialbym zainstalowac sobie taki emulator ale z mozliwoscia zmiany recznej pomiedzy mieszanka idealna uboga i bogata. Pewnie niektorzy z Was powiedza ze sonda zegoluje sklada mieszanki a poniewaz to blos mechaniczny niczym mi nie poregoluje i emulator jest mi nie potrzebny. Mi sie wydaje ze oprócz mieszanki czyli ilosci paliwa sonda takze decyduje i kącie wyprzedzenia zaplonu i chyba w tym jest pies pogrzebany

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witaj Barto

Z tym emulatorem jest tak jak żeśmy rozmawiali przesz skype,ale z siemensem czyli 5 voltówką jest trochę gorzej ,bo ona ma dośc stabilne wskazania,ja się cały czas przymierzam do tematu założenia blosa i gazu do tego swojego m52 .W m40 jest tak,że do poprawnej pracy motronika boscha wystarczy sygnał w zakresie 0,3 - 0,6 volta i motronik widzi mieszankę steichometryczną i widzi że jest wszystko idealnie i nie przechodzi w tryb awaryjny i nie miesza wtryskami i zapłonem.W emulatorze 5 voltowym ta wartośc niestety musi byc bardziej stabilniejsza i ma troszeczkę inne wartości idealnego pomiaru w zależności do ustawienia czujnika położenia przepustnicy-tak ze trochę trzeba pokombinować.I jeszcze jedno przed zapięciem pierwszy raz emulatora dobrze jest zrobić reset kompa,tak żeby mapy zapłonu ustawił idealnie i wtedy przy sygnale sondy jako steichometryczny pracuje idealnie

Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no hejka, kupilem juz emulator, ale narazie nie ma czasu go założyć. Jak założe to pokombinuje z resztą, zobaczymy jak to bedzie chodzić.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no i emulator zamontowany, i........

zaraz po założeniu generalnie bez wiekszych roznic, ale z dnia na dzien coraz lepiej.

Generalnie po badaniu przed założeniem emulatora wyszło ze niby sonda działa, ale moim zdaniemm nieprawdłowo bo jak zapaliłem z rana to normalnie benzyna z wydechu sie lała. Poo założeniu emulatora piekny zapach benzyny dokladnie dopalonej w katalizatorze (na benzynie tez emulator działa) i o niebo lepsze osiągi. Na gazie także o niebo lepiej sie zbiera, spalanie jescze nie sprawdizłęm ale narazie cisne go dosc mocno takze nie wiem czy spalanie bedzie wspołmierne ze wczesniejszym, ale dam znac jak to bedzie wygladać. To narazie tyle, .......

 

PS. Tomcio_e36 , skoro piszesz że da się jescze coś wyciągnąć bo to troche inaczej działa jak w boshach, to już się cieszę :)

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.