Skocz do zawartości

nie działający DCS i czujnik


KACPER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

No więc mam problem z DCS i moze będziecie w stanie mi pomóc.

Samochód to E46 z 2002 roku 330D.

Jakiś czas temu na mokres nawierzchni chciałem sobie poświrowac z wyłączonym DSC no i sie nie udalo ;) Wywinelo mnie o 180 stopnii i uderzylem docys mocno tylnym prawym kołem w wysoki kraweznik.

Dosyc mocno pogiela mi sie felka i urwal kabel od czujnika ABS/DSC (bo to chyba ten sam czujnik dla 2 systemow). Dodatkowo pogiął mi się boczny wahacz ( ten taki najcieńszy ). Kabel czujnika polutowałem, koło dałem do prostowania a wahacz wymieniłem.

Od tego czasu co jakiś czas na klika dni zapałala mi sie kontrolka DSC i ABS'u i obydwa systemy nie dzialaly. Po kilku dniach naprawialo sie samo. I tak przez pol roku az w koncu zapalilo sie na dobre. Zdjalem kolo i zobaczylem ze kabelek sie przetarl. Kupilem na Allegro czujnik za 100 PLN i chcialem wymienic. Okazalo sie, ze kupilem ze zla wtyczka (mam niebieska a kupilem z szara) wiec przelutowalem wtyczki.

Niestety nie pomogalo.

Podlaczylem CarSoft'a i i dostalem taki blad:

"Right reat weel speed sensor - accidend recognition" ????????????????

 

Czy ktos moze mi powiedziec w jakis sytuacjach pokazuje sie ten blad ? Czy to nadal sprawa czujnika czy moze pokrzywilo mi sie cos w piascie przy tym "wypadku" i czujnik dziala dobrze tylko nie zawsze "lapie" zabki na piascie i teki tego efekt ?

 

dzieki za wszelkie porady.

 

KACPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.