Skocz do zawartości

problem z zegarami i elektryka ehh


J4C3K

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mam problem, jakis czas temu zauwazylem ze swiatla zaczely mi pulsowac jakby przerywac szczegolnie na zimnym silniku, jakis czas pozniej dziwna historia gdy zapalilem swiatla to powyzej 2000 obrotow zaczelo gasnac oswietlenie deski rozdzielczej, teraz oswietlenie deski gasnie juz calkiem zaraz po odpaleniu silnika przy wlaczonych swiatlach.. o so chozzii??? :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mrugania (pulsowania) świateł to albo masz luźny pasek od alternatora, albo regulator napięcia ci wysiadł i lepiej dla ciebie jak go szybko naprawisz (jeśli nie to gwarantuje ci że coś się spali w elektryce albo alternator wysiądzie),podświetlanie deski - albo jego brak :twisted2: to pewnie wina przeciętych kabelków biegnących do klapy bagażnika, sprawdź to, kable w peszlu lubia się przetrzeć i wtedy różne ciekawe rzeczy się robia!te migające światła to w sumie też mogą mieć tutaj swoją przyczynę!

Powodzenia:)

napisz czy pomogło...

(OO( )( )OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz napięcie ładowania? Powinno być powyżej 13,8 V - jeśli się mylę poproszę mnie poprawić :D Myślę, że to pasek (pewniejsze) lub regulator napięcia (ewentualnie), stąd masz falowanie oświetlenia. Czy gdy wkręcisz silnik na wyższe obroty jest jaśniejsze światło ze świateł? Jeśli tak, to pasek. Nie skrzypi,piszczy, trzeszczy, itp. Ci coś pod maską? :wink: Ktoś na forum pisał, że jeśli jest za małe napięcie ładowania, to będą sie działy różne dziwne rzeczy - zapali się abs, falowanie obrotów, zegary mogą także coś "świrować", więcej nie pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
jest taki specjalny miernik do sprawdzania poziomu ladowania/napiecia na akumulatorze, ostatnio kumpel mi to wlasnie sprawdzal tym urzadzeniem, moze najpierw sprobuj wlasnie zmierzyc to napiecie a pozniej jak bedzie za niskie/wysokie to pytaj dalej, pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.