Skocz do zawartości

Temperatura cieczy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam taki problem

podczas jazdy autkiem E36 silnik 2.0

temperatura cieczy rosnie pod czerwone pole nastepnie spada do srodkowej pozycji niekiedy dizieje sie tak kilka razy nastepnie wskazowka zostaje na srodku

ostatnio zdarzylo sie ze zapalila sie czerwona kontrolka temperatury ale po chwili zgasla a temperatura spadla

2 sprawa to wolno nagrzewa sie wnetrze autka - a w momencie kiedy temperatura spada z wysokiej to leci gorace powietrze do srodka

 

ps autko ma klime

 

moze troche zakrecilem ale nie wiem jak lepiej to wytlumaczyc

Opublikowano
  • Autor

powiem szczerze ze nie wiem czy jest zapowietrzony plyn byl wymieniany bo sprawdzalem jest do -21 stopni

czy mozna to jakos sprawdzic - zapowietrzenie ukladu ??

Opublikowano
odpowietrz i tyle :P nie zaszkodzi. musisz poluzować śrubę odpowietrznika przy korku w chłodnicy ciecz powinna z niej powoli sie sączyć (oczywiście przy zapalonym silniku) po chwili układ będzie odpowietrzony ( ogrzewanie włącz na maksa aby nagrzewnica tez sie odpowietrzyła)
zdjęcia mojej beemy ---->nowe foty !!!http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=61477
Opublikowano
  • Autor

dzieki jutro zabiore sie za odpowietrzenie dam znac co i jak

nie wytrzymalem wlasnie wrocilem z testow

wiec

 

odkrecilem korek zbiornika wyrownawczego odkrecilem korek na chlodnicy odpalilem autko i czekalem

wedlug instrukcji z odpowietrznika powinna saczyc sie ciecz

a u mnie nic ani kropelki

autko rozgrzalo sie do polowy wskaznika i dalej nie drgnelo

 

co dalej

moze to pompa ??

Opublikowano
Odkręcałeś korek ten przy korku głównym zbiorniczka i nic nie poleciało? Jak przegazowałeś autko to leciało. Jeśli chcesz pompę sprawdzić to odkręć korek od chłodnicy ten duży i przegazuj autko powinno być widać strumień cieczy lecący od strony chłodnicy.
BMW forever!!!
Opublikowano
  • Autor

spoko dzis sprawdze oczywiscie dzis w drodze do pracy sytuacja ta sama

temperatura rosnie pod czerwona kreske 2-3 sek. i spada do polowy lub do 3 , i w momencie spadku wdmuchiwane do auta gorace powietrze.

Niekiedy na te 2-3 sek zapala sie kontrolka zagotowania cieczy chlodzacej

 

dzis sprawdze ta pompe wedlug twojej instrukcji

Opublikowano
  • Autor

OK

dzis powrot z pracy juz calkiem mily

rozgrzalem silniczek do polowy zatrzymalem sie na odpalonym upuscilem cisnienie i odkrecilem korek zbiornika i odpowietrzacz nastepnie zaczalem dolewac plynu az zaczelo wywalac z odpowietrzacza

temperatura nie ruszyla z polowy zobaczymy jeszcze rano jesli jest OK napisze i dzieki za sugestie przydaly sie :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.