Skocz do zawartości

Kontrolka Airbag-u dziwny problem, prosze o pomoc.


szczotek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj odebralem fotele do swojej e36 od tapicera i po poskladaniu wszystkiego do kupy okazalo sie ze siweci sie kontrolka od AIRBAGA po odpaleniu, ale jest z nia tak : najpierw zapala sie i gasnie, poczym znowu sie zapala i po okolo 3-4 min jazdy gasnie juz na zawsze , az do ponownego odpalenia wtedy to samo. Prosze o pomoc w czym jest problem moze ktos mial podobne objawy ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie dziwny, o typowy ;) odłączyłeś napinacze pasów przy wałczonej stacyjce. musisz udać sie do warsztatu zęby ci softem skasowali błąd airbagu innego wyjścia nie ma. a na przyszłość użyj opcji :search: ja już tez to przerabiałem wiec było opisywane co naj mniej parę razy.
zdjęcia mojej beemy ---->nowe foty !!!http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=61477
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w większości lepszych zakładów. taki zwykły błąd airbagu to byś sam skasował interfejsem z allegro. no ale jak nie chcesz sie bawić to popytaj u mechanika z tego co wiem koszt takiej usługi to ok 30zł, i niech ci inspekcje od razu skasuje to tez będziesz miał spokój i z pinami nie będziesz musiał kombinować :)
zdjęcia mojej beemy ---->nowe foty !!!http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=61477
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz cos elektryki w fotelach???? To moze byc od pasow zasilanie lub czujnik jak masz kontrolke niezapiecia pasow, jak od pasow to powinna byc z dwoch stron, a jak od kontrolki to w fotelu kierowcy nie pasazera :?

Pozdrawiam Pawel


5.6l/100km


BMW E46 silnik M47 99` 2.0d 136KM, XENON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest nic od elektryki foteli. Sam mam ten problem u siebie po wymianie zwykłych foteli na podgrzewane z m-pakietu, też świeci mi się lampka poduszek. A to dlatego że przy demontażu starych wypiąłem kabelek od strony fotela z kostki która jest od strony auta, a w nowych fotelach nie potrafię zlokalizować tej wtyczki, nie wiem gdzie się wpiąć. A ta wtyczka występuje tylko od strony pasażera z bardzo prostego powodu - w fotelu jest mata, która rozpoznaje, czy ktoś na nim siedzi, w fotelu kierowcy ten bajer nie występuje, bo siłą rzeczy zawsze ktoś musi prowadzić, a pasażer już niekoniecznie musi się znajdować w aucie.

Pozdrawiam

 

 

 

aha, jeszcze jedno - dopiero co zauważyłem - to powinno pomóc:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=48167

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki micak, ;-) co do elektryki to na fotelu pasazera mam jeszcze 3 wolne duze kostki i z boku fotela pasazera tak z tylu jest namalowany fotel i dwa przyciski takie jak od el szyb ale mniejsze w fotelu kierowcy nie ma nic takiego . jednak nie mam w instalacji zadnych przewodow do tego ;-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.