Skocz do zawartości

Po wymianie akumulatora, problemy z obrotami.


MaK_86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wymieniłem dzisiaj akumulator. Kupiłem nową bateryjke, lecz po jej włożeniu nastąpił problem.

 

Po ruszeniu na nowej bat, liczniki paliwa, temp wody i obrotomierz leżały na dole(na zero) i mimo nagrzanego silnika i dużej prędkości nie podnosiły się. Działał tylko prędkościomierz. Dodatkowo ciągłym światłem paliły się 3 kontrolki hamulców, wymiany klocków, ( ! ) oraz ( P ).

 

Zdjołem kleme (+) na 5 sekund. Uruchomiłem silnik i liczniki zaczeły normalnie działać. Lecz powstał kolejny problem z wolnymi obrotami.

Bardzo falują, od 500rpm do 1200rpm. Pomimo kolejnego ściągania klemy sytuacja nie poprawiła się. Boje się, że padł mi komputer :(

 

Dodam, że mam LPG i jest tak samo na benz. jak i na LPG...

 

Proszę o jakąś wskazówke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również po odłączeniu aku przez kilka chwil po uruchomieniu silnika paliły się kontrolki hamulców i zgasły.

Jak odłączałeś aku :?: Przy zdejmowaniu trzeba najpierw - potem +.

Przy zakładaniu na odwrót + potem -.

Może jakieś zwarcie się zrobiło.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy włączonym aku? Nie no. Mechanikiem nie jestem... ale takich rzeczy nie robie. Odpinałem jak kluczyka nie było w stacyjce.

 

Odłaczyłem aku na pół godzinki. Teraz byłem podłaczyć. Chyba, ale to chyba, będzie dobrze. Wcześniej, jak wkręciłem tak na 3 ~ 4 rpm to spadające obroty odbijały wzwyż przed kreską 500rpm. Teraz ładnie "wyhamowuje" spadanie obrotów przed 1000 i delikatnie, powoli wskazówka opada na te 800rpm i utrzymuje je bardzo ładnie. Mam nadzieje, że będzie ok. Ale to się okaże jak będe jechał do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był fajny opis resetu kompa na forum, poszukaj.

Opiszę w skrócie. Odłącz aku. (najpierw masa, później plus) na ok. godzinkę i podłącz znowu (najpierw plus, później masa). Następnie bryknij się po okolicy, tak dynamiczniej ruszając i jadąc na wyższych obrotach niż emerycka jazda. Pamiętaj, że przekroczenie 90 km/h jest karane :mrgreen: :twisted2: :norty: :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.