Skocz do zawartości

Sprzęgło wiskotyczne - luz - raz jest raz nie


BlacKSmitH

Rekomendowane odpowiedzi

hej!

 

Zauważyłem, że mam luz na "wiskozie" - raz jest raz nie.

Wg. wszelkich prawideł działa dobrze - ciąg powietrza, odpowiednia temp silnika, ale szum (łożysk?) i luz.

Czy poza wymianą można coś naprawić? Nie dla szkockich oszczędności ale dla samej wiedzy.

Proszę o info.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny problem wiec poszedlem do serwisu BMW i zapytalem jak moge sprawdzic to visco. Oto ICH rada.

"Potrzeba 2 osoby. Palisz auto, jedziesz sie przewiezc :D zeby doprowadzic do zagrzania autka. Bierzesz kawalek materialu najlepiej koc albo jakis inny material ktory jest gesty i nie przepuszcza powietrza, na odpalonym silniku przykryj przod autka tam gdzie sa wloty powietrza na chlodnice. 2 osoba caly czas siedzi w srodku i pilnuje temp, gdy ta bedzie delikatnie poza srodkowa kreska powinno byc slychac jak sie zalacza visco, trzymasz koc jeszcze przez krotka chwile az temp zblizy sie do nastepnej kreski ale do niej nie dojdzie!!! i zdejmujesz koc. Temperatura teraz powinna opadac do srodkowej kreski, jesli nie, wylacz silnik nie pozwol zeby sie przegrzal!!!"

Taka byla ICH rada czyli w serwisie, sam tego nie praktykowalem tak wiec nie wiem czy ta akurat metoda dziala. Osobiscie to nie bede sie z tym bawil tylko wymienie bo wole miec pewnosc. POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak i u mnie. Moze az tak nie halasuje ale ma luz wyczuwalny ale nie zawsze. I rowniez problemu z chlodzeniem nie mam, wskazowka nigdy mi nie przekroczyla srodkowej kreski, ani w korkach, ani jak na wolnych pracuje ani w czasie jazdy :D tylko ten luz mnie zaniepokoil bo czytalem na forum ze w TDS to chlodzenie musi byc skrupulatnie pilnowane. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.